Zúčtování s Porošenkem: Prý probouzel kostlivce z druhé světové války

20.04.2019 9:08

Ukrajina má před sebou druhé kolo prezidentských voleb. V neděli se definitivně rozhodne o tom, zda v čele země zůstane Petro Porošenko, nebo ho nahradí komik Volodymyr Zelenskyj. Sobotní MF Dnes hlásí, že Ukrajinu tak jako tak povede klaun.

Zúčtování s Porošenkem: Prý probouzel kostlivce z druhé světové války
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko
reklama

Komik Volodymyr Zelenskyj má podle odhadů dvoutřetinovou šanci, že se stane příštím prezidentem Ukrajiny. Redaktor Ladislav Henek má za to, že tato podpora je nezasloužená. Porošenko podle těchto odhadů podporu většiny národa ztratil. Podle Henka zaslouženě. Když se stal prezidentem, sliboval, že válku na východě země brzy ukončí, jenže válka trvá dodnes a nemalá část populace má prý Porošenka plné zuby.

Anketa

Přispějete na obnovu katedrály Notre-Dame?

hlasovalo: 13020 lidí
„Místy až hysterické tažení proti Rusku, válečnická rétorika, vyhroceně nacionalistické rozeštvávání lidí, vytahování těch nejstrašidelnějších kostlivců z temných dob druhé světové války... To všechno a mnohé další přešlapy mu vynesly odpor více než 60 procent lidí, kteří chtějí válku na východě ukončit doslova za každou cenu, dokonce i za cenu ztráty území obsazených separatisty,“ stojí v sobotním vydání deníku.

Zelenskyj však neprokázal, že ví, co s Ukrajinou provést, aby se tamní situace zlepšila. Je možná dobrým prezidentem v seriálu, když všichni hrají podle scénáře, jenže pokud se ocitne ve skutečné politice, mnoho lidí bude hrát proti němu. A budou hrát tvrdě.

Zelenskyj sice tvrdí, že je lepší, když se klaun stane prezidentem, než když se stane prezident klaunem, ale ať už to dopadne tak či tak, lze z toho prý dovodit, že Ukrajinu po nedělním druhém kole prezidentských voleb povede klaun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …