Žvanírna, strašné. Byznysmeni z ANO chtějí ze Sněmovny

03.05.2021 9:53

Bude mít Andrej Babiš koho posadit do poslaneckých lavic? Hnutí ANO opouštějí další známé tváře a Babiš tak možná nebude mít k dispozici dost osobností, na které by mohl voliče nalákat. Podnikatelům vadí, že se stávající premiér posunul příliš doleva. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák přemýšlí nad tím, jestli má pro něj angažmá ve Sněmovně vůbec smysl.

Žvanírna, strašné. Byznysmeni z ANO chtějí ze Sněmovny
Foto: Hana Brožková
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Andrej Babiš asi bude muset získat nové poslance. Jen těžko může počítat s tím, že na kandidátky znovu získá takové osobnosti jako Martin Stropnický, současný velvyslanec v Izraeli, který patřil k první generaci „kluků a holek z plakátů“, na kterých byli vyblesknutí s Babišem.

Server Seznam Zprávy hlásí, že i další generace poslanců hodlá Babišovi s politikou seknout. Jde o podnikatele, kterým se zdá, že je ANO moc nalevo. V roce 2017 ostatně získalo podporu od značné části voličů sociální demokracie. Babiš si toho je vědom a svými praktickými kroky v domácí politice opakovaně vycházel vstříc především seniorům.

V říjnových volbách už znovu nebudou kandidovat majitel skupiny Brano Pavel Juříček, pekař z Liberce Jiří Bláha nebo brněnský podnikatel v oblasti IT Pavel Staněk.

„Pro výkonného člověka, co byl celý život v byznysu, je Sněmovna strašná. Je to žvanírna, nekonečné obstrukce, nikam to nevede,“ rozohnil se Juříček v jednom z rozhovorů pro časopis Forbes. Za svůj úspěch považuje to, že i v době pandemie blokoval uzavření průmyslových podniků v Česku.

Nad tím, že ANO nepodpoří v příštích volbách, přemýšlí i populární hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„Musí to mít pro mne smysl. To znamená, že parlamentní politika musí být utvářena v souladu také s mými představami, jsem zastáncem práce v týmu,“ poznamenal. „Funkce musí být prostředek, ne cíl,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V květnu si Fischer pozval Blatného… Akce „odstranění Zemana“ se v Senátu chystala několik měsíců. Dokumenty hovoří

15:43 V květnu si Fischer pozval Blatného… Akce „odstranění Zemana“ se v Senátu chystala několik měsíců. Dokumenty hovoří

Ústavní článek 66. V posledním týdnu se s tímto ustanovením nejspíš seznámili i ti, kteří Ústavu nik…