Zvrácené plány EU a potoky krve. Střed Evropy lze ještě zachránit před islámskými smečkami. Orbán měl zásadní projev i o nás a toto řekli Okamura, kníže, Keller či Doubrava

27.10.2017 4:32

ANKETA Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že vlna migrantů do Evropy je dílem záhadné finanční síly, aby Evropu přeměnila ve „smíšený kontinent“. Východní část střední Evropy je podle něj v zápasu o osud kontinentu klíčová coby „zóna bez imigrantů“ odmítající kvóty. Všechny volby v Evropě jsou podle něj nyní klíčové, jako byly ty rakouské, německé a české, protože se rozhoduje o tom, zda si lidé vezmou zpět rozhodování o národních záležitostech, anebo kontrolu přenechají evropským byrokratům úzce spjatým s podnikatelskými elitami.

Zvrácené plány EU a potoky krve. Střed Evropy lze ještě zachránit před islámskými smečkami. Orbán měl zásadní projev i o nás a toto řekli Okamura, kníže, Keller či Doubrava
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán
reklama

„Dokud Brusel nevrátí státům jejich suverenitu, kormidlo Evropy se nemůže otočit správným směrem.“ Poláci, Češi, Slováci a Maďaři by měli spojit síly.

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o těchto slovech maďarského premiéra myslí. Mnoho politiků podporuje spolupráci zemí Visegrádu na obranu před centralizací ze strany Bruselu a vnucování imigrantů.

Předseda hnutí ANO a poslanec Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

„Děkuju panu premiéru Orbánovi za podporu – chceme-li přežít jako národy, chceme-li žít bezpečně, nemůžeme si dovolit zaplavit naše země migranty z nepřátelských a nekompatibilních kultur,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„‚Teď už ho chytá fantas‘, praví náš národní klasik,“ reagoval na Orbána čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

„Že pašerákem vlny, s níž Evropu zaplavuje i teroristická chátra, není jen mafiánské podsvětí, je veřejným tajemstvím už roky. Nad sluncem jasnější je i to, ‚cui prodest‘ – a proč se před ním hrbí i evropské ‚elity‘. Je to kolektivní hromádka neštěstí. Třese se jen o své posty a prachy. Suverenita je to poslední, nač si troufá. Právě ta totiž zjeví, zač ty naduté nuly stojí, v celé nahotě. Na suverenitu musíme uplatnit restituční nárok my všichni, tedy suverén i podle ústav zemí V4. A vynutit si politiku, která si z Bruselu nic diktovat nenechá. Jak každý u sebe doma, tak spolu s opozičními silami jiných zemí, jimž Brusel škodí jak svou migrační politikou, tak spoustou jiných hloupostí a podrazů,“ říká místopředseda KSČM Josef Skála.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

„Mám už dlouho stejný názor jako Orbán, navíc ověřený praxí, která se týkala spolupráce agrárních komor zemí V4. Úzce jsme spolupracovali, nejméně čtyřikrát do roka se sešli a přijímali společné memorandum. Jedině tak nás Brusel bral vážně, sami každý zvlášť bychom byli bez šancí. Myslím, že přijde doba, kdy západ země V4 ocení, a pokud ne, tak bude ‚oceněn‘ vlastními voliči,“ podotkl předseda SPO a senátor Jan Veleba.

„To je otázka na Andreje Babiše, on by měl jako vítěz voleb určovat po sestavení vlády naši politiku vůči EU a migraci. Přiznám se, že od počátku kampaně jsem nejzvědavější právě na to, jak se v tomto ohledu Andrej Babiš zachová,“ říká europoslanec Jan Keller. Jak bylo řečeno, Babiš redakci na otázku k této záležitosti neodpověděl.

„Jak to řekl Orbán, je to zavádějící a takto V4 stejně fungovat nebude, přesnější je lépe sdílená suverenita – tedy ani diktát Bruselu, ani návrat k nacionálně chápaným státům – revize EU by měla narovnat proporce mezi společným aquis, exekutivou a národními parlamenty, zároveň posílit Evropský parlament a demokracii evropského rozhodování,“ míní místopředseda KSČM a poslanec Jiří Dolejš.

Začala kulturní, protiislámská válka. Státy střední a východní Evropy ještě lze zachránit před invazí islámských smeček

„V knize ‚Evropa (opět) spěje ke katastrofě‘, kterou jsem vydal v roce 2016, jsem upozorňoval na totéž co maďarský premiér. V úvodu knihy jsem uvedl: ‚Jsme na rozcestí. Pokud se nepodaří zastavit migrační vlnu z Asie a Afriky, primitivní a agresivní verze islámu postupně obsadí Evropu. Ano, přiznejme si, že pokud migranty tvrdě nezastavíme, třeba i zbraněmi, primitivní islamismus nevzdělaných, a co hůř, nevzdělatelných lidí, nás převálcuje.‘ Bohužel, Německo je již asi ztraceno podobně jako koncem 30. let 20 století. Tehdy zvítězil fašismus, teď Německo obsazují s pomocí naivních socanů, Zelených a absolutně měkké Merkelové kromě Turků také lidi z migrační invaze podporované novými fašisty – tedy tzv. multikulturními naivkami. Další státy střední a východní Evropy ještě lze zachránit před invazí islámských smeček. V tom s maďarským premiérem souhlasím. Musíme doufat, že se nové vlády východních států EU postaví proti fašistům z neziskových pseudoorganizací, které jsou vlastně ubytovacími agenturami pro islamisty. Obrovské investice a nadační fondy z oblasti Saúdské Arábie a Kataru to jistí. Společně s takovými úchyly, jako je Soros a spol.!“ uvedl senátor Jaroslav Doubrava.

„Jediné, co nám pomůže, je přesvědčit lidi, že začala kulturní, protiislámská válka. Zaměřit se na národní identitu je naší zoufalou obrannou možností. Hovořit striktně o radikalizaci islámu jako náboženství nebo věřících muslimů sice nelze, protože kdo z cizinců chce, žije v EU pohodlně v míru. Radikalizuje se jenom část lidí, ti, kteří přijali militantní islamismus. Bohužel stačí jedno procento těch, kteří bezohledně uchvátí v komunitě moc, aby si přisvojili i sílu a poslušnost zbývajících 99 procent žijících ve 20 ulicích muslimského ghetta v německém, francouzském či švédském městě. Proto se musíme proti islámskému fenoménu plošně bránit. Jsme ve skutečné válce, bohužel EU nám nepomůže, protože je plná uslintaných Chamberleinů. Orbán má pravdu. Moc bych si takového premiéra přál mít i u nás!“ dodal Jaroslav Doubrava.

Zvrácené plány a potoky krve

„Pevně doufám, že se k té tvrzi připojí ještě Rakousko. Orbán vnímá věci v souvislostech a umí pojmenovat věci pravými jmény. Jsou tu lidé a instituce, kvůli jejichž zvráceným plánům tu vzniká nova železná opona – z jedné strany je to laboratoř, kde tu a tam něco bouchne, a to doslova, a z druhé strany je to rozum,“ říká poslanec ODS Karel Krejza.

„Na pohádky jsem už starý a na záhadné síly nevěřím. Maďarský premiér Orbán se snaží upoutat pozornost v rámci V4, aby měl silnější pozici vůči Bruselu,“ míní poslanec ČSSD Roman Onderka.

„Beru to jako rétorické cvičení pana premiéra Orbána k jeho voličům, které by pak měl zopakovat na jednáních Rady a poskytnout k němu důkazy. Jinak je to plácání prázdné slámy,“ říká europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

„Se vším, co pan premiér Orbán řekl, souhlasím. Je jen škoda, že kvůli politické korektnosti nedokázal pojmenovat ty šmejdy, které on nazývá záhadné finanční síly. Je pravda, že Evropu jako celek mohou zachránit státy sdružené ve V4, ale když sleduji, co poslední dobou předvádějí politici na Slovensku, mám určité obavy o jejich další směřování. Moudrosti bratrů Slováků však věřím, a proto doufám, že všeho jen do času. Do V4 bych určitě přibral Rakousko a některé za států bývalé Jugoslávie a větší partnerství bych nabídl také Rumunsku a Bulharsku. Všichni jsme na stejné lodi a všichni jsme ohroženi invazí migrantů. A na závěr odpovědi malý dovětek. Pokud demokratickou cestou (ovšem bez gumových projektilů) neporazíme bruselské byrokraty a nevrátíme státy národům a jejich lidem, může přijít cesta nedemokratická s potoky krve,“ varuje poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

„Maďarský premiér Orbán má pravdu v tom, že volby jsou klíčové, protože si musíme vzít zpátky suverenitu země, kterou nám vzaly Brusel a nejvyšší vedení EU. My chceme rozšířit spolupráci V4, protože bezpečnost naší země je důležitá, a pokud toto někdo podceňuje a vidí tyto věci jinak, nemám k tomu co víc říct. Je potřeba otevřít oči a podívat se na věci tak, jak opravdu jsou, a ne neustále zavírat oči a dělat, že se to naší země netýká!“ upozorňuje poslankyně SPD Tereza Hyťhová.

Migrační vlny jsou zcela jistě iniciované a řízené

„Toto Orbánovo stanovisko je prakticky totožné s mým postojem. Migrační vlny jsou zcela jistě iniciované a řízené silami usilujícími o rozvrat evropského hospodářského systému, a to zejména ve prospěch americké ekonomiky. Přes některé zaprodané figurky EU dochází paralelně též k postupnému odebírání svébytnosti národních států, a tak i já spatřuji jistou záchrannou brzdu nejen v rozvolnění EU, ale také ve volbách, kdy se budou moci občané jednotlivých zemí k problému migrace, a to zcela svobodně, vyjádřit,“ uvedl poslanec KSČM Jiří Valenta.

„Orbán je pašák,“ reagoval poslanec ANO Pavel Plzák.

„Souhlasím, že je nutné spojit síly kritické k současné podobě EU, a doporučoval bych začít uvažovat o alternativním uspořádání spolupráce evropských států. Bezesporu musí být suverenita jedním z pilířů nové spolupráce. Věřím, že střední Evropa sehraje v tomto procesu hlavní roli,“ říká europoslanec Svobodných Jiří Payne.

„Nechci přímo komentovat pana Orbána, ale je fakt, že lidé dávají najevo, že si nepřejí Spojené státy evropské, že se více cítí jako Češi, Nizozemci a tak dále než Evropané a že si přejí, aby rozhodování jim bylo blíž. Toto bohužel Brusel nevidí a mluví o vícerychlostní Evropě. Já nevím, co to je rychlejší a pomalejší pruh. V Bruselu nepochopili, co si lidé přejí a o čem je demokracie. Lidé ve volbách dávají najevo, že je pro ně důležitá národní svébytnost. Místo toho, aby to Brusel respektoval, mnohdy činí pravý opak,“ řekl redakci poslanec ANO Patrik Nacher.

„V této otázce musíme být ‚sví‘. A my si musíme řídit svůj stát,“ říká senátor ODS Jaroslav Zeman.

„Pan Orbán vysílá silná prohlášení. Já jen opakuji, že odmítám kvóty uprchlíků přidělované z EU. ČR je suverénní zemí, která nesmí přijmout tento diktát,“ říká poslanec ANO Roman Kubíček.

„Vidím to podobně jako Orbán,“ reagoval poslanec SPD Jan Hrnčíř.

Viktor Orbán ve svém projevu také řekl, že se nyní rozhoduje, zda získáme zpět svou „skvělou Evropu, která existovala před multikulturalismem“. „Chceme Evropu, která je bezpečná, občanská, křesťanská a svobodná,“ dodal premiér Maďarska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková bída ještě nebyla. Fridrichová zašla s kamerou na dno Česka

7:24 Taková bída ještě nebyla. Fridrichová zašla s kamerou na dno Česka

„Roste počet lidí, kteří nemají co jíst. Pandemie za sebou nechává v Česku spoušť." Těmito slovy uve…