Zvrácenost mediální doby. David Rath se rozčílil nad zájmem o Jiřího Kajínka, nespravedlivě odsouzených jsou prý spousty

04.06.2017 6:14

„Milost pro pana Kajínka strhla ohromnou mediální pozornost a vzbudila emoce s vášnivými diskusemi. Jde o jasný úkaz zvrácenosti mediální doby, kdy se pozornost událostem nevěnuje podle jejich závažnosti, ale podle potenciálu vzbudit vlny emocí,“ uvedl ve svém komentáři o omilostněném nájemném vrahovi Jiřím Kajínkovi exhejtman Středočeského kraje David Rath.

Zvrácenost mediální doby. David Rath se rozčílil nad zájmem o Jiřího Kajínka, nespravedlivě odsouzených jsou prý spousty
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

I přestože podle svých slov Rath Kajínkovi milost přeje, vidí problém v tom, že prezident Miloš Zeman udělil milost jen jemu.  Pan Kajínek zdaleka není jediný, který ji měl dostat,“ uvedl v komentáři pro server VašeVěc.cz. 

V našich věznicích jsou podle něj stovky lidí, kteří by ji měli dostat stejně oprávněně, dokonce i mnohem oprávněněji než Kajínek. „Ale jejich osudy Miloše Zemana nezajímají. Nešlo totiž ani o akt milosti, ale ani o snahu opravit justiční omyl. Pokud byl motivován tímto, nemohl by zůstat jen u izolované milosti pro pana Kajínka,“ podotýká Rath s tím, že ve věznicích je mnoho starých i vážně nemocných lidí, kteří neznamenají pro společnost nebezpečí a šlo by je potrestat jinak. 

„Věznice přeplňují neplatiči výživného, kteří nesehnali práci, neměli z čeho platit a mysleli si, že tak je stát trestat za dluhy nemůže. Velký omyl, u nás vězení pro dlužníky existuje, i když se tvrdí, že je to nepřípustné. Tak jejich bývalé manželky a děti nedostanou ani korunu, žijí v bídě a navíc daňové poplatníky jejich pobyt stojí třicet tisíc měsíčně – náklady jejich věznění. To není příběh z ‚hlupákova‘, ale z České republiky,“ podotkl Rath. Domnívá se také, že stovky lidí byly odsouzeny na základě chabých důkazů či bez důkazů. 

„Prezident by měl mít komisi sestavenou z bývalých soudců, advokátů a vzdělaných osobností, která by systematicky posuzovala žádosti o milost a poměřovala by je optikou milosrdenství a zdravého rozumu. Miloš Zeman o nic takového nestojí. Proč pomáhat stovkám lidí více či méně nespravedlivě či nesmyslně – nehumánně vězněným. Jde o anonymní masu, která prezidenta nezajímá...“ uzavřel kriticky Rath.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

4:43 EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

V EU bude od roku 2020 možné vyvlastňovat e-shopy. Bez náhrady a soudního přezkumu. Umožní to nové n…