Gaunere Kmento, nic ti neřeknu. Pavel Bém peprně napsal novináři

26.09.2012 8:43 | Zprávy
autor: jav

Novinář se šest měsíců po zveřejnění slavných „mazánkovských“ odposlechů chtěl zeptat exprimátora Pavla Béma, jak se nyní na případ dívá. Dozvěděl se, že Béma pronásleduje na hranici stalkingu a že na něj bývalý pražský primátor chystá trestní oznámení. Ani jinak to prý nevypadá, že by se kauza loutkového primátora nějak hýbala.

Gaunere Kmento, nic ti neřeknu. Pavel Bém peprně napsal novináři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

Je to již půl roku, co MF DNES přinesla dnes už legendární odposlechy „Mazánka“ alias podnikatele Romana Janouška a „Kotěte“, neboli pražského primátora Pavla Béma. Za tu dobu se podle redaktora Jaroslava Kmenty příliš nezměnilo. Veřejnost se sice baví a již si nedělá iluze o fungování pražského magistrátu za vlády primátora Béma, ale tajná služba chodí kolem případu jak kolem horké kaše. Zdráhá se prý potvrdit byť jen to, že v roce 2007 odposlouchávala podnikatele Janouška na základě řádného rozhodnutí soudu. Místo toho spekuluje, že odposlechy mohl pořídit i někdo jiný.

Občanská demokratická strana vyzvala Pavla Béma, který jí nyní reprezentuje v Poslanecké sněmovně, aby se vzdal svého mandátu, ale když tak neučinil, musela jej vzít na milost. Bém pozastavil své členství v ODS a premiér Nečas, který pro svou vládu potřebuje každý hlas, s ním musel začít vyjednávat. Bém po propuknutí aféry odjel do Himalájí, kde si splnil sen vylézt na druhou nejvyšší horu světa, a po návratu, když už aféra odezněla, o sobě začal vykládat, že je nevinný a na novináře začal podávat trestní oznámení.    

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …