Alexander Tomský: EU stejně tak jako komunismus nelze reformovat

30.04.2019 16:10

Ivan David, kandidát na europoslance za SPD, řekl na pražské demonstraci proti diktátu EU, která se konala dne 25. dubna, zajímavé myšlenky.

Alexander Tomský: EU stejně tak jako komunismus nelze reformovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský
reklama

S Davidovým projevem jsem se seznámil na stránkách Parlamentních listů, kde byl uveřejněn pod titulkem Dříve země dobývaly armády, dnes nařízení Evropské komise (k přečtení zde). „Budoucnost nevidíme v likvidaci národních kultur a vytvoření masy primitivních chudých spotřebitelů bez opory v národním státu. Změna občanů ve zmatený dav by naopak vyhovovala nadnárodním korporacím, které se snaží o absolutní vládu bez jakékoli opozice,“ říká mj. Ivan David a na jiném místě vysvětluje svoje chvályhodné chápání národa: „Národ nechápeme etnicky, ale jako politický národ, tedy komunitu občanů, kteří sdílejí území, respektují zákony a ovládají úřední jazyk.“

Na svých bludech bude EU trvat

Celý text je dobře napsaný, rád souhlasím, ale je to nedostatečné. Ivan David říká, že není euroskeptik. EU sice kritizuje a navrhuje konkrétní cesty k její nápravě, ale celkově vychází z potřeby nestrašit příliš radikálními slovy národ, který z unie většinově vystoupit nechce.

Evropská unie je ovšem nereformovatelná, jde totiž o organizovanou utopii. Tohle slovo pochází z řeckého ú-topos, což znamená země nikoho. Veškeré bludy genderismu, inkluze a multikulturalismu má však EU nerozborně zabudované do své konstrukce. Prosazuje rovnostářství, ať už se týká vztahu dětí a rodičů nebo společenské rovnosti žen a mužů, ačkoli jde vždy o odlišné role. Evropská unie rozvrací společnost a trvá na otevřených hranicích a masové imigraci. EU stejně tak jako komunismus nelze reformovat, je totiž postavena na ideologii integrace. Davidem požadovaná reforma by znamenala regeneraci Evropy, což by znamenalo návrat zpátky k národním státům, což je z hlediska budovatelů unie nepřijatelný regres.

Alexander Tomský

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Soběstačnost? Problémy zemědělství jsou nízká přidaná hodnota a schopnost půdy zadržovat vodu

14:57 Lukáš Kovanda: Soběstačnost? Problémy zemědělství jsou nízká přidaná hodnota a schopnost půdy zadržovat vodu

Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z …