Antonín Kustein: Celebritismus

26.01.2013 15:07 | Zprávy

Dnes proběhl druhý den voleb prezidenta české republiky a já nestačím divit hlouposti a najivitě českého národa. Chováme se jako neinteligentní stádo, jako zdegenerovaná rasa, která nemá vlastní názor.

Antonín Kustein: Celebritismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby

Před více jak dvaceti lety jsme zvonili klíči v touze po vlastním názoru, v touze po tom, abychom si důležité a zásadní věci mohli rozhodovat sami. V současnosti se však opět chováme jako stádo a co víc jako rozdělené stádo. Nedokážeme bojovat za svá práva , ale jsme schopni jeden druhého zavrhnout, slovně a možná i fyzicky napadat pro tak bezvýznamnou věc jako je osoba prezidenta. Vždyť v naší parlamentní demokracii je to jen figurka, se kterou pohybují jiní, ekonomicky vybavení vodiči.

Za vlastní práva nejsme schopni vyjít do ulic a dát najevo nespokojenost. To pouze nadáváme doma a u piva, kde všichni víme co je špatně, ale když máme dát svůj názor a požadavek hlasitě najevo formou veřejného vyjádření  třeba demonstrací, zalezeme do ulity jako ustrašený šnek. Je to bohužel jedna z našich vrozených vlastností.

V prvním kole prezidentské volby jsem nevolil žádného z kandidátů, kteří postoupili do kola druhého. Chtěl jsem, aby nás reprezentoval člověk mladý s elánem a né, dnešní kandidáti prominou, lidé u kterých si nejsem jist zda vyčerpají celé jim dané volební období a nebo zda budeme muset uvažovat ze zdravotních či jiných důvodů o volbách předčasných.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Timur Barotov: Trumpova cla zasáhla Temu a Shein

12:26 Timur Barotov: Trumpova cla zasáhla Temu a Shein

Překotné změny v amerických clech zkomplikovaly podnikání čínským platformám jako je Temu nebo Shein…