Antonín Moulis: Euro 2016. Bída českého fotbalu i společenského klimatu

27.06.2016 17:30 | Zprávy

Historický propadák českého fotbalu na letošním EURU je jen logickým vyústěním stavu naší nejpopulárnější hry. Neúspěšné vystoupení fotbalistů odráží i společenské klima v naší zemi.

Antonín Moulis: Euro 2016. Bída českého fotbalu i společenského klimatu
Foto: archiv AM
Popisek: Antonín Moulis

Nezdravé fotbalové prostředí v Česku

Nedělejme si žádné iluze, už po dvou odehraných zápasech ve skupině bylo jasné, že patříme mezi dva, možná tři nejhorší týmy na evropském šampionátu. Příčin, proč tomu tak je, můžeme najít celou řadu. Náš fotbal churaví už delší čas. Korupční prostředí, úplatní rozhodčí, dohodnuté zápasy v ligových soutěžích, špatná práce s mládeží, alibismus, opilí sudí na trávníku. Oproti vyspělým evropským zemím jsou u nás podprůměrné návštěvy, rodiče se bojí vodit děti na fotbal, protože na stadionech není bezpečno. Vulgární výrazy, pyrotechnika, dělbuchy provázejí fotbalové dění v našich arénách. Frustrovaná část našich spoluobčanů si chodí svoje mindráky vybíjet na fotbal. Na našich stadionech propuká zloba, kterou lidé v sobě nosí v běžném životě. To je výčet negativ, která jsou součástí hry zvané fotbal, ovšem v českém prostředí. Nešvarů, s kterými se náš fotbal potýká, je daleko víc. Máme tady černé peníze, majitele klubů, o jejichž podnikatelských aktivitách neví veřejnost prakticky nic. Vše je neprůhledné, není přehled o hospodaření klubů atd. Svojí odpovědnost za stav našeho fotbalu by měl vyvodit i šéf Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslav Pelta spolu s celým vedením. Ale tak jako v politice, i ve fotbalové asociaci není nikdo schopen přijímat osobní odpovědnost za chybná rozhodnutí. Takový je obraz společnosti u nás.

Evropa je někde jinde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

A co že bude mít Bulharsko EURO?

Co dobrého to občanům přinese? Stačí se podívat třeba na Chorvatsko, které kvůli přijetí EURA podražilo - nejen pro turisty, ale i pro místní. A jestli si tak chcete brát příklad z ostatních, proč si ho neberete i v tom, jaká je téměř ve všech ostatních členských státech životní úroveň a jaká je u n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Mrázek: Co nám dnes říká srpen 68

15:26 Petr Mrázek: Co nám dnes říká srpen 68

Kdosi kdysi zpracoval precizní chronologický přehled událostí 21. srpna 1968 a dnů následujících. Po…