Arcibiskupství pražské: Rekviem za kardinála Vlka

17.03.2018 15:00

Připomínáme si rok od smrti kardinála Miloslava Vlka. Rekviem za něj bude slouženo v sobotu 17. března 2018 od 18 hodin v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Hlavním celebrantem bude J. Em. Joao kardinál Braz de Aviz, prefekt Kongregace pro společnosti zasvěceného života a společnosti apoštolského života. Kázat bude pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP.

Arcibiskupství pražské: Rekviem za kardinála Vlka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Miroslav Vlk
reklama

Jako první loni dorazila kondolence papeže Františka, který napsal: ... „Vznáším k Bohu vroucí modlitby, aby dopřál věčné odpočinutí tomuto horlivému a obětavému pastýři, a duchovně se připojuji k věřícím diecéze, kde pečlivě vykonával biskupskou službu.

Vzpomínám s obdivem na jeho houževnatou věrnost Kristu, nehledě na útrapy a pronásledování církve, stejně jako na jeho plodnou a mnohostrannou apoštolskou aktivitu, která byla podněcována přáním svědčit všem o radosti evangelia. Vždy podporoval opravdovou obnovu církve a byl vnímavý k vnuknutím Ducha svatého.“

Na průběh pohřbu kardinála Miloslava Vlka můžeme vzpomenout například zde. Připomínáme i následný koncert v den jeho nedožitých 85. narozenin.

V souvislosti s prvním výročím úmrtí kardinála Miloslava Vlka nabízí redakce časopisu Nové město speciální jemu věnované číslo, které vyšlo v květnu 2017 při příležitosti jeho nedožitých 85. narozenin. Objednávky pro jednotlivce i farnosti: Nové měs­to - ča­so­pis, Lon­dýn­ská 44, 120 00 Pra­ha 2, tel.: 733 798 155, mail: novmesto@volny.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Barna: Tomáš Doležal a jeho chytrá hranice. Opravdu mu neproklouzne ani myš?

15:10 Milan Barna: Tomáš Doležal a jeho chytrá hranice. Opravdu mu neproklouzne ani myš?

Gustáv Husák řekl: Hranice nie sú korzo, aby sa tu volakdo prechádzal! K Doležalovu návrhu, abychom …