Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Jak pochytáte komáry?

21.11.2021 13:15 | Komentář

S velkou pompou ohlásilo Rakousko celému světu, že od prvního února bude povinné očkování proti covidu-19.

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Jak pochytáte komáry?
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Zní to hezky, ale co budou dělat, když po povinném očkování se lidé znovu nakazí covidem? (viz. Portugalsko, kde velel očkování voják, a nikoliv odborník - zdravotník.)

Anketa

Jste pro zavedení povinného očkování proti covidu-19?

80%
hlasovalo: 67310 lidí
Budou opakovat povinné očkování? Kolikrát ještě?! Již teď jsme svědci toho, že skoro třicet procent hospitalizovaných v nemocnicích je po očkování.

Předpokládáme, že do nového roku se toto procento ještě zvýší. Rakušané by neměli zapomínat, že virus se roznáší nejen nakaženými, ale i na okolních předmětech, oděvu, podlaze apod. Přežívá na předmětech až týden, v závislosti na okolních podmínkách (teplo, vlhkost apod.) i materiálu - textilních látkách, kůže, železo atd. Raději by si rakouští odborníci měli vzpomenou na tři základní zásady k zastavení rozšiřování vzdušnokapénkové infekce, které my propagujeme již dva roky a to: první zásada - ochraňuj sebe (respirátor, rouška, desinfekce rukou, rozestup), druhá zásada - desinfikuj okolní prostředí a předměty v něm, třetí zásada - každý, kdo přijíždí do republiky podrobí se karanténě s negativním výstupním testem.

Dodržování těchto zásad umožňuje zavádět lockdown lokálně v ohnisku nákazy. Jak jsme pochopili i v Rakousku rozšíření covidu je způsobeno tím, že se téměř nikde nedodržuje druhá zásada, jenom jakž takž první a třetí. Znovu, snad již posté opakujeme: Desinfikujte prostory všude na pracovištích, v hotelích, kulturních zařízeních, školách, chodbách paneláků, výtahů, restauracích, zastávkách, nádražích, letištích, v obchodech, to znamená všude, kde se pohybují lidé.

Desinfekce se má provádět vždy minimálně dvakrát denně po ukončení pracovní doby nebo o přestávkách apod. Zaměstnanci nebo studující to zvládají sami nebo mohou využívat k tomu určené firmy. Látek a zařízení k likvidaci viru je na trhu dost - různé virucidní roztoky a spreje, rozprašovací přístroje, germicidní lampy, ionizátory, horkovzdušné fukary apod.

Snažme se i my v našem státě konečně dodržovat všechny tři shora uvedené zásady. Aby nás nečekal zbytečný úděl Rakouska. A pamatujme, že očkování a testování je jen součástí všech komplexních opatření v boji s epidemií. Jen očkování a testování, bez zabíjení viru v prostoru, nám připadá jako ten vtip: Jak pochytáte komáry? Zaženete je na půdu a seberete jim žebřík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus: Zastavme útok na ústavnost

21:58 Václav Klaus: Zastavme útok na ústavnost

Václav Klaus k pandemickému zákonu