Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Netrapte při výuce děti rouškami a respirátory

21.08.2021 7:35 | Komentář

Znovu se musíme opakovat - jak správně postupovat v zabránění rozšiřování coronavirové infekce. Z této pandemie si kdosi udělal velký byznys.

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Netrapte při výuce děti rouškami a respirátory
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Chápeme, že s penězi přichází ruku v ruce i moc. Ale nemůžeme pochopit, že jim to stále nestačí. Proč do tohoto nehorázného byznysu zatahují i děti.

Anketa

Má naše účast v NATO smysl?

4%
94%
hlasovalo: 26008 lidí

Doposud veškerý "boj" s coronavirem směřuje k jeho zabití v lidském organismu nikoliv na jeho cestě do organismu. Musíme si uvědomit, že vir se pohybuje v okolním prostoru a ulpívá i na předmětech. Děti, které nosí roušky nebo respirátory a náhodně je kontaminují, tak po jejich sundání z obličeje je většinou strčí do kapsy nebo školní tašky. A z tohoto důvodu se mohou kdykoliv nakazit. Proto vážení ředitelé, profesoři a učitelé, věříme, že pochopíte, že je potřeba ve školních a učebních zařízeních vždy po výuce aby uklízečky řádně ošetřily chodby, učebny, přednáškové sály, včetně učebních pomůcek a lavic.  Např. virucidním savem, a následně ještě vydesinfikovat instalovanými např. germicidními lampami tyto prostory. Tím zajistí jejich plnou bezinfekčnost. Kromě toho tyto ozařovací germicidní lampy se mohou průběžně zapínat i během přestávek výuky. Ale je samozřejmostí, že nesmí být, po dobu záření přístrojů, přítomni žáci. Aby si nepoškodili zrak. Upozornění: Při používání germicidních lamp se nesmí používat hořlavá desinfekce. Cena těchto germicidních přístrojů není vysoká (od 500,- Kč do několika tisíc Kč.). A používají se podle velikosti prostor objektu. Kde mohou působit od čtvrt až do jedné hodiny. Dle jejich automatického nastavení. Tímto způsobem se může zajisti bezinfekčnost v jakémkoliv učebním nebo pracovním zařízení. Věříme, že vedoucí představitelé základních, středních i vysokých škol zajistí touto cestou nepřetržitý provoz učebních prostor. Tím se zajistí i to, že školáci a studenti nebudou trpět hypoxií po delším používání respirátorů a roušek.

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.
Miroslav Josef Bezecný, redaktor a publicista

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Petr Fiala jmenován novým premiérem

20:44 Jiří Paroubek: Petr Fiala jmenován novým premiérem

V současné době má Česko dva premiéry. Toho dosavadního, dosluhujícího Andreje Babiše s vládou a nov…