Bohdan Babinec: Musíme odvádět koncesionářské poplatky?

19.06.2020 10:21

Včera bylo ve veřejnoprávní televizi na kanálu ČT24 slavnostně oznámeno, že se uvažuje o zvýšení koncesionářského poplatku. Tuto úvahu považuji za nehoráznou, přestože uváděli, že předpokládané zvýšení by mohlo být pouze o 5 korun.

Bohdan Babinec: Musíme odvádět koncesionářské poplatky?
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec
reklama

Zdá se, že to není velká suma, ale pokud budeme vycházet z faktu, že průměrný důchod je zhruba 13 000 Kč (předpokládané zvýšení je asi o 800 korun) a vezmeme v úvahu zdražování potravin, léků, vody, pojištění apod., tak to, co nám vláda jakoby přidá, to se ani nevyrovná onomu navýšení cen. Vláda by se proto měla zamyslet nad tím, jak zvyšování koncesionářského poplatku zabránit.

Domnívám se, že tyto poplatky by se měly zrušit a na účet televize a rozhlasu odvádět 1 procento z ceny každého prodaného televizního či rozhlasového přístroje. V televizi i v pak rozhlase pak provádět kontrolu výše platů v těchto médiích i výše honorářů účinkujících. Vím, že dnes vedoucí pracovníci televize pobírají platy nehorázně vysoké a přitom úroveň televizních přenosů velmi klesla. Nebýt stálého opakování starších pořadů, tak by člověk neměl důvod televizi pouštět.

Měla by se provádět přísná kontrola finančního hospodaření těchto médií. Jak Nejvyšším kontrolním úřadem, tak i finančními úřady. Tak se zabrání nenasytnosti těchto médií. Za třicet let existence veřejnoprávní televize jsem nezaznamenal zvýšení kvality programů. Věřím, že vláda i parlament si na tyto instituce „posvítí“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Fischer: Okres sem, okres tam

13:27 Oldřich Fischer: Okres sem, okres tam

Dnes, v těchto těžkých infekčních dobách, je utlumování pohybu obyvatelstva až na okres, nebo snad o…