Bohdan Babinec: Neklesejme na úroveň těch, kteří se k moci dostali náhodou

9. 9. 2020 9:20

Slyším, jak za návštěvu Tchaj-wanu kritizují předsedu Senátu, pana Vystrčila. Být na jeho místě, zřejmě bych po reakcích čínského velvyslance a čínského ministra zahraničí postupoval stejně.

Bohdan Babinec: Neklesejme na úroveň těch, kteří se k moci dostali náhodou
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec
reklama

Čínští mocipáni si neuvědomují, že mají velké štěstí, že k pevninské Číně patří Hongkong i Tchaj-wan., kde si mohou vyzkoušet různé politické systémy a na základě toho, kde je nejvyšší životní úroveň, nejpropracovanější důchodový, zdravotnický a ekonomické systémy a na základě toho je mohou aplikovat v pevninské Číně, kde je 1,4 miliard obyvatel. Ale ne. Pevninská Čína se chová agresivně, napodobuje prezidenta Trumpa, který prohlašuje Ferst USA. Pokud stejné Ferst začnou křičet i Francie, Německo, Arábie atd., čím to všechno skončí? Nesnáším generály, admirály, důstojníky, kteří mají dobrá koryta jen proto, že straší lidi válkami a prosazují výrobu nejničivějších zbraní. Pokud by lidé neměli strach, tak by o svá koryta přišli. Podobné je to i s náboženstvím. Znáte alespoň jednoho chudobného papeže, kardinála, biskupa, imáma či ajatolláha apod.? Jim jde také pouze o koryta a žijí z lidského strachu. Všechno to vyvěrá z lidské povahy. Člověk je nenasytný.

Jak jsem již nedávno uvedl, kdo má miliony, chce miliardy, kdo má miliardy chce biliony atd., zapomínají že život je krátký a nikdo si to sebou do hrobu nevezme. Již jsem také zmiňoval, že lidstvo by se mělo zamyslet nad tím, že žijeme na planetě, která může uživit jen určité množství lidí. Vědci by měli spočítat a mocipáni prosazovat takové podmínky, aby se každý cítil spokojeně, aby se nůžky mezi chudými a bohatými dále nerozevíraly. Lidé se prostě musí zdokonalovat a učit. Aby se ve světě neobjevovali další Lukašenkové, kteří po 26 letech vládnutí mezi lidmi běhají s kalašnikovem v ruce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Velký týden fotbalistů Slavie

15:10 Jiří Paroubek: Velký týden fotbalistů Slavie

Před týdnem jsem byl poněkud skeptický k reálným šancím Slavie, uspět v prvním zápase čtvrtfinále Ev…