Bohdan Babinec: Neprosazujme lockdown, ale správné postupy ve virologické ochraně

12.12.2020 7:34

Otevřený dopis prezidentu České lékařské komory MUDr. Milanu Kubkovi

Bohdan Babinec: Neprosazujme lockdown, ale správné postupy ve virologické ochraně
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec
reklama

Vážený pane prezidente,

poslední dobou v médiích sleduji, jak prosazujete a bojujete za lockdown kvůli koronaviru. Vzpomeňte si na jaro, když byl vyhlášen částečný lockdown, celý národ dodržoval zásady pro nošení ochranných pomůcek (roušky, respirátory ap.), dezinfekci rukou, distanční rozestupy a obecní úřady zdarma dodávaly dezinfekční roztoky bytovým družstvům, SVJ a veškerým soukromým organizacím i různým firmám, které touto dezinfekcí ošetřovaly pracovní i nepracovní prostory rozprašováním a potíráním. Tento postup byl efektivní a přinesl pozitivní výsledky.

Anketa

Pojedete na Vánoce k příbuzným?

41%
54%
hlasovalo: 13566 lidí

Vládní rozvolňování bez doporučení lidem, aby používali ochranné pomůcky a aby i nadále probíhala dezinfekce pracovních i nepracovních prostor (drobné provozovny, restaurace, kadeřnictví...), vedlo k tomu, že se koronavir opět velmi rozšířil. Ano, lockdown sice úspěch přináší, ale pouze krátkodobý a jeho použití vede k ekonomickým ztrátám kvůli kovidovým výkyvům. Můj názor je, že se lockdown používat nemá, ale má se striktně dodržovat používání ochranných pomůcek všemi lidmi ve všech přístupných veřejných prostorách. Po pracovní době vždy vydezinfikovat rozprašováním dezinfekčních prostředků, dezinfekčních ionizátorů nebo ozařováním ultrafialovými paprsky nebo oxigenací nebo kterýmkoliv virocidním prostředkem, jak již bylo řečeno, všech veřejných prostor určených k prodeji, schůzování ap. (stejně jako se provádí dezinfekce operačních sálů a lékařských ordinací).

Hygienické služby by měly striktně kontrolovat dodržování těchto ochranných postupů jak soukromými, tak státními podniky. Budou-li se ve státě tato ochranná nařízení dodržovat, budou nižší ekonomické i lidské ztráty. Vakcinace občanů tyto zásady ochrany před koronavirem posílí.

Takže neprosazujme lockdown, ale správné postupy ve virologické ochraně lidí s nejmenšími ekonomickými ztrátami.

S pozdravem

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.

P.S. Pane prezidente. Vím, že tento můj článek v časopise ČLK Tempus medicorum nezveřejníte (v tomto roce nebyl vytištěn ani jeden z mých článků), pochopil jsem, že veškeré mé články podléhají Vaší cenzuře. Proto posílám kopii tohoto dopisu Ministerstvu zdravotnictví, Parlamentním listům a serveru Vaše věc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Fischer: Vyhozenej nejmíň bilion

21:37 Oldřich Fischer: Vyhozenej nejmíň bilion

Teď máme infekci Covid. Ohromný prachy jsme dali organizaci, která se za nás měla přimluvit u pána B…