„V podnicích, kde působí odbory, mají zaměstnanci v průměru měsíčně téměř o 3000 korun vyšší příjem. Platí tam známá manažerská poučka, že motivovaný zaměstnanec a sociální smír jsou největším bohatstvím takové firmy,“ řekl Pícl.
ČMKOS považuje kolektivní vyjednávání za základ sociálního dialogu a důležitou součást firemní kultury. ČMKOS bude i nadále každoročně doporučovat cíle pro vyjednávání růstu mezd a platů na základě makroekonomických analýz a odhadů inflace, bude usilovat, aby se kupní síla českých zaměstnanců zvyšovala a postupně přibližovala evropskému průměru.
ČMKOS a odborové svazy budou vystupovat proti porušování zaměstnaneckých práv, budou bránit uplatňování neplnohodnotných forem práce, nelegálnímu zaměstnávání, vyplácení černých mezd a všem formám prekérní práce. V další části jednání se delegáti seznámili se zprávou o hospodaření ČMKOS.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČMKOS