David Bohbot: Výzva k ukončení války a prosazení mírového řešení

27.02.2023 14:05 | Komentář

Už rok probíhá na Ukrajině opotřebovávací válka, v níž každodenně umírají nebo jsou těžce zraňovány stovky lidí. V oblasti bojů jsou dělostřeleckou palbou a raketami devastovány celé bloky domů ve městech a vesnicích, jsou ničeny mosty, silnice, lesy a pole. Obyvatelé strádají v důsledku nedostatku vody, potravin a energií, přicházejí o své domovy a neví, co jim přinese následující den.

David Bohbot: Výzva k ukončení války a prosazení mírového řešení
Foto: Archiv Davida Bohbota
Popisek: David Bohbot, prezident Institutu pro výzkum terorismu

Už rok přímé a nepřímé důsledky této války, způsobující pokles nebo přerušení vývozu pšenice, hnojiv, energetických a dalších základních surovin z území Ukrajiny a Ruské federace, stále citelněji dopadají na milióny lidí po celém světě. 

Pod dojmem hrůz, které tato válka přináší, se obracím na všechny, kteří podporují její pokračování a domnívají se, že Ruskou federaci v čele s prezidentem Putinem lze porazit vojenskou silou. Musím se vás ptát, jak dlouho ještě hodláte živit svou nenávist vůči Rusku a Rusům až natolik, že vám brání v obyčejném lidském pohledu na skutečné dění na Ukrajině. Na to, že tato válka přináší smrt tisícům a tisícům lidí na obou stranách fronty, zatímco americké zbrojní korporace bohatnou. 
 

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 47831 lidí
Jak dlouho ještě budete věřit uměle vyvolávané iluzi, že Ruská federace se nachází na pokraji zhroucení a porážky? Západ zabavuje majetek Ruské federace i jejích občanů, v rozporu s vlastními zásadami a národními zákony kvůli původu brání ruským umělcům a sportovcům v účasti na mezinárodních kulturních a sportovních akcích. 
 
Obracím se na všechny občany České republiky s výzvou, abychom společně zastavili tuto válku. Nedělám to proto, abych vás přesvědčoval a poukazoval na naplňování mých předpovědí vývoje situace od jejího počátku. To v žádném případě! Jen chci, abyste začali o této válce a jejich důsledcích přemýšlet. Jedinou možností, kterou jako občané máme, je vyvíjet hromadně tlak na členy vlády, aby začali také přemýšlet a prosazovat ukončení této války místo její eskalace! 
 
Už nechceme další pokračování této zbytečné války! Nevěříme, že prezident Putin chce zaútočit na jakoukoliv členskou zemi NATO nebo EU, a to navzdory skutečnosti, že země NATO se již rok podílejí na přímé podpoře Ukrajiny, dodávají jí moderní vojenské technologie, instruktory výcviku i zbraně, kterými jsou zabíjeni ruští vojáci i civilisté. Západní dobrovolníci a žoldáci dnes tvoří celou čtvrtinu ukrajinské armády. A reakce prezidenta Putina vůči NATO a západním zemím? Žádná. Žádná reakce, žádná agrese, žádný útok. 
 
Už se nechceme jen trpně dívat na zatahování České republiky a nás, občanů, do této války, v níž by čeští občané byli nuceni umírat pro cizí zájmy.  
 
Jediné správné řešení je okamžitě ukončit veškeré vojenské akce, sednout k jednacímu stolu, dohodnout seriózní podmínky míru a na bojové linie umístit neutrální mírové jednotky. 
 
Říkám dnes tyto věty s nadějí, že budou vyslyšeny. Důvodem mého optimismu je skutečnost, že dnes už jsme všichni zkušenější. Během uplynulého roku snad již většina občanů České republiky pochopila to, co já vím díky svým zkušenostem a izraelskému původu.
 
 
Někdy totiž musíme třeba i s hořkostí potlačit ego a akceptovat fakt, že v životě vyhrává ten silnější, ať už je, či není v právu a že jediná možnost, jak zabránit eskalaci války, je hledat a nalézat nová řešení a kompromisy, někdy i velice bolestivé.
 
Územní zisky Ruské federaci již nelze zvrátit. Lze však ukončit tuto válku a zachránit stovky tisíc lidí před zbytečnou smrtí v pověstných „mlýncích na maso“. Lze zabránit i další eskalaci, která může zničit celou střední Evropu, nebo se dokonce rozrůst ve světový konflikt, či přímo jadernou apokalypsu. A k tomu směřuje i moje výzva.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mira Třebická: Oběti Jany Černochové

9:02 Mira Třebická: Oběti Jany Černochové

Jana Černochová likviduje lidi, za které se rozhodně nemusí stydět rezort obrany. Jana Černochová li…