Komentář Radima Hrehy:
... Nicméně, volební noc mi připomněla unikátní emoce, kterých jsem si naposledy užil u televize v době sametové revoluce. Nemyslím tím žádný sex, nýbrž specifický druh uspokojení, z listopadu 89, navozený vysíláním tehdejší Československé televize. Žil jsem v Košicích na Slovensku, kde měla kvalitní signál i maďarská televize. Permanentní porovnávání výstupů ČST a MT nabízelo řadu komických situací. Českoslovenští žurnalističtí nadšenci vyznívali nejen trapně, nýbrž i politováníhodně. Do té doby jsem si myslel, že škodolibost je mi cizí. Zprostředkování reality tehdejší ČST, o jejíž propagandě a manipulaci jsem nepochyboval, mne však vyvedlo z omylu.
Noční volební přenos ČT24 ze Spojených států jsem zpočátku porovnával s výstupy CNN, resp. BBC. Kolem třetí hodiny jsem však zjistil, že nejpružnější ze všech je katarská Al-Džazíra. Ta nečekala na oficiální prohlášení volebních komisí v jednotlivých státech, nýbrž jakmile bylo jasné, že vítězem je Donald Trump, okamžitě mu přičetla příslušný počet tzv. volitelů. V praxi to vypadalo tak, že zatímco fabulátoři v ČT žonglovali s teoretickou možnosti vítězství Hillary Clinton, arabská televize už hodinu informovala o Trumpově vítězství a trvale nabízela aktuální skóre v počtu volitelů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Česká televize , USA , Hreha , Mohorita , Trump
autor: Jiří Hroník
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

15:26 Petr Hampl: Vize plukovníka Foltýna
Denní glosy Petra Hampla.