František Kašpárek: Důvěra nade vše

14.04.2018 14:50 | Zprávy

Není nad důvěru. Při záhadné otravě Sergeje Skripala a jeho dcery bylo světu sděleno, že Británie má důkazy, že za činem stojí Rusko. Pokud se u některého ze spojenců našel někdo, kdo ty důkazy chtěl vidět, byl obratem svými vlastními Hujery postaven do role vlastizrádce. Na základě důvěry byl svět vyzván, aby ruským diplomatům položil kufry za dveře.

František Kašpárek: Důvěra nade vše
Foto: Screen: Youtube
Popisek: Raketový útok na syrský Damašek.

Česká republika byla také poctěna důvěrou. Ohledně Nikulina. Americká strana nám sdělila, že má důkazy o jeho vině a že dalších otázek již netřeba. Záhy Českou republiku navštívil předseda sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan a pronesl v naší poslanecké sněmovně několik ideologických frází, abychom nebyli za úplné hlupáky. Předtím se ovšem netajil, že do ČR přilétá proto, aby dostal Nikulina do Spojených států. Zadařilo se. Následovala pochvala od USA. Jen si nejsem jist, jestli zrovna na tuto pochvalu můžeme být pyšní.

Když se ohlédneme do minulosti, do doby války v Iráku, tak tam to s tou důvěrou všechno započalo. Světové veřejné mínění muselo věřit, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení. Jen zbrojní expert David Kelly tvrdil, že tam žádné nejsou, ale ten spáchal sebevraždu, když si šel zaběhat do lesa a přitom si podřízl zápěstí. Svědci sice viděli nedaleko místa Kellyho sebevraždy startovat neznámý vrtulník, ale ať už se tam stalo cokoliv, problém důvěry a nedůvěry byl bezpečně eliminován.

A přišel chemický útok na syrské město Dúma. Zpočátku se objevila taková malá hra na hledání pravdy. Zkoumalo se, jestli opravdu došlo k chemickému útoku. Jenomže to byl jen zavádějící manévr. Samozřejmě, že k chemickému útoku došlo, otázkou bylo, kdo to má na svědomí. Opět hned bylo jasno. Stojí za tím prezident Asad, který je takový idiot, že chemickým útokem vloží Západu dlouho očekávanou záminku k vlastní likvidaci. Asad to sice popřel, ale zase se vynořila otázka důvěry.

„Máme takové důkazy,“ pravili mírutvorci, je to OK.“

Drobný problém je jen v tom, že kdyby Spojené státy nebyly takovým báječným nositelem demokracie a lidských práv, tak jednoho by mohlo napadnout, jestli náhodnou zloděj netrestá zloděje. USA jsou totiž majitelem největšího arzenálu chemických zbraní na světě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Proč jste nepodpořil zákon, který měl zajistit lepší dostupnost léků a lékáren?

Přijde mi, že se tu opět staví byznys nad zájmy lidí, a v tomto případě i nad zdraví. Nebo co podle vás bylo na zákoně špatného? A proč se u nás pořád nahrává jen těm velkým hráčům? Podívejte se, co to způsobilo třeba v obchodech, ale další příklad jsou třeba operátoři. Proč tu pořád není další, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Podivná moudra prezidenta Pavla

11:34 Zdeněk Lanz: Podivná moudra prezidenta Pavla

Když už se přinutím vyslechnout si projev nebo si přečíst článek z myšlenkových pochodů prezidenta P…