František Kašpárek: Vyrabovaný protest

08.06.2020 11:53 | Zprávy
autor: PV

Neznáme přesné okolnosti, proč policie v Minneapolisu zaměřila svoji pozornost na černocha George Floyda tak radikálním způsobem. Informace se rozchází. Od falešného průkazu po viditelné známky opilosti nebo požití drog. Ponechme také stranou jeho minulost. Floyd po nepřiměřeném zákroku zemřel. Jistě, zbytečná smrt, za kterou si zasahující policisté zaslouží trest.

František Kašpárek: Vyrabovaný protest
Foto: Screen FB
Popisek: Aktivistka Tamika Mallory promluvila o smrti George Floyda

Dalo by se ještě pochopit, kdyby poté černošská komunita zaútočila na policejní stanici. Jenomže nastalo demolování města, rabování a pálení, které většina mediálních komentátorů eufemisticky nazývá "protestem". Svoji polívčičku si přihřívají různé celebrity, které se vždy vynoří, jakmile se někde něco šustne o boji proti rasismu. Snad se rabující dav neobjeví u jejich sídel.
Levicoví aktivisté nyní pořádají pochody s cedulemi, na kterých stojí, že na černém životě záleží. Omyl. Na každém životě záleží.

Téměř nikdo se neodváží nazvat události pravým jménem. A sice, že iniciativy se chopila kriminální spodina, která se vyžívá v destrukci a násilí a nyní může rabování, loupení, ničení schovávat za rádoby ušlechtilý motiv boje proti rasismu. Stává se však, že příslovečná kosa narazí na kámen.
Občané městečka Snohomish ve státě Washington se dozvěděli, že na jejich město táhne rabující dav. Za podpory šerifa vyšli se zbraněmi do ulic. Žádný obchod nebyl vyrabován, nikdo nebyl zraněn. Lůza se sice objevila, ale když uviděli ozbrojené obránce, kteří na ně čekali, urychleně vypadli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud & prezident zkoušejí trpělivost lidu?

13:53 Pavel Foltán: Ústavní soud & prezident zkoušejí trpělivost lidu?

Komentář k rozhodnutí o prezidentově cestě do Ankary.