Přes všechno to, co ve svých článcích z principu svého náhledu na život a svého přesvědčení o fungování věcí kolem kritizuju, konstatuju, že o opravdové chudobě se nám tady může jenom zdát. Chudobu znají například v Africe nebo Jižní Americe, ale my tady ne. My jsme si jen pod deštníkem pečovatelského sociálního státu významně posunuli onu umělou hranici toho, co chudoba je, na čemž si pak svojí kariéru postavila armáda nově vzniklých organizací a samozvaných aktivistů, aby za veřejné peníze měli co tzv. řešit. Jenže povědomí lidí je nutné udržovat v nastavené linii, aby mohli něco ´řešit´ dál a nemuseli do práce, a tak nemine jediný rok, aby nám někdo shora nepřipomněl, že se máme blbě.
Nejnověji tu máme už tradiční kritiku v podobě aktuální zprávy o stavu lidských práv ve světě v roce 2012, kterou vydalo americké ministerstvo zahraničí. Výsledek pro nás? Čeští Romové podle této zprávy strádají chudobou a čelí diskriminaci a je to potřeba zase ´řešit´. Běžní Američané tak o nás mají možnost díky jejich byrokratům zjistit, že jinde ve světě je taky blbě a dost možná ještě blběji, než v Americe. Jenže kolik Američanů vlastně vůbec tuší, kde je ta země, kde lidé už roky na nic nedbají, neslyší varování amerického ministerstva zahraničí a dál ´šlapou po lidských právech´ svých spoluobčanů? No přece v Čečensku. Nebo je Čečensko v srdci Evropy, jak se mnozí z nich domnívají, a máme tu líheň teroristů, kteří nejnověji mohou za Bostonské atentáty.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: František Matějka