František Štván: Foldynovo vadí nevadí

24.07.2012 7:28 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) nedávno ve Sněmovně řekl :"....že se tady kriminalizuje politika, jsou to estébácké metody, předtím se tady dívala téměř v poutech na pana poslance Ratha! Není vám to divný? Není vám to prostě nepřirozený, to co se tady odehrává 22 let po převratu? Na co se ti lidé dívají a co si o nás pomyslí, o nás všech poslancích v tomto Parlamentu? Co si myslí o naší imunitě, co si myslí o nás jako o osobách, které oni zvolili jako zákonodárnou moc, kterou my v této chvíli tady zpochybňujeme?"

František Štván: Foldynovo vadí nevadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Jsem přesvědčený, že těmito otázkami trefil hřebíček občanského společenského znechucení na hlavičku. Pak se ale musím divit jeho obratu o 180 stupňů, když za účelem získání mrzkého politického profitu veřejně zpochybnil osobnost zákonodárce poslance J. Paroubka (NS-LEV21), že prý byl viníkem přijetí zákona o církevních restitucí. Buď si J.Foldyna neověřil fakta a neučinil audit ve vlastních řadách, neboť poslanec Paroubek byl řádně vypárován, což je z matematického hlediska pojistka, aby jeho hlas nechyběl a poslanec Šlégr (NS-LEV21), který byl obviněn, že nehlasoval, proti přijetí tohoto zákona hlasoval. A nebo si je ověřil a přesto, bez ohledu na to co si o něm lidé budou myslet a s vědomím, že ho chrání poslanecká imunita, veřejně neříkal pravdu?


Nejpikantnější na Foldynově politicky zištné zlobě je, že se z řad jeho ČSSD hlasování nezúčastnili tři poslanci. A vůbec nejpikatnější je, že kritizuje morálku politiků a přitom mu v Děčíně nevadí na radnici dvakrát soudně trestaný (naposledy za pomluvu předešlého primátora Rašky) zástupce primátora Pavel Sinko z ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…