František Štván: Foldynovo vadí nevadí

24.07.2012 7:28 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) nedávno ve Sněmovně řekl :"....že se tady kriminalizuje politika, jsou to estébácké metody, předtím se tady dívala téměř v poutech na pana poslance Ratha! Není vám to divný? Není vám to prostě nepřirozený, to co se tady odehrává 22 let po převratu? Na co se ti lidé dívají a co si o nás pomyslí, o nás všech poslancích v tomto Parlamentu? Co si myslí o naší imunitě, co si myslí o nás jako o osobách, které oni zvolili jako zákonodárnou moc, kterou my v této chvíli tady zpochybňujeme?"

František Štván: Foldynovo vadí nevadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Jsem přesvědčený, že těmito otázkami trefil hřebíček občanského společenského znechucení na hlavičku. Pak se ale musím divit jeho obratu o 180 stupňů, když za účelem získání mrzkého politického profitu veřejně zpochybnil osobnost zákonodárce poslance J. Paroubka (NS-LEV21), že prý byl viníkem přijetí zákona o církevních restitucí. Buď si J.Foldyna neověřil fakta a neučinil audit ve vlastních řadách, neboť poslanec Paroubek byl řádně vypárován, což je z matematického hlediska pojistka, aby jeho hlas nechyběl a poslanec Šlégr (NS-LEV21), který byl obviněn, že nehlasoval, proti přijetí tohoto zákona hlasoval. A nebo si je ověřil a přesto, bez ohledu na to co si o něm lidé budou myslet a s vědomím, že ho chrání poslanecká imunita, veřejně neříkal pravdu?


Nejpikantnější na Foldynově politicky zištné zlobě je, že se z řad jeho ČSSD hlasování nezúčastnili tři poslanci. A vůbec nejpikatnější je, že kritizuje morálku politiků a přitom mu v Děčíně nevadí na radnici dvakrát soudně trestaný (naposledy za pomluvu předešlého primátora Rašky) zástupce primátora Pavel Sinko z ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…