První polistopadový hejtman za KSČM Bubeníček je přesvědčený, že svým předvolebním slibům o úsporách učinil za dost, když oproti předešlému vládnutí ČSSD Ústeckému kraji snížil počet uvolněných (čti nadstandardně placených) zastupitelů z 15 na 13. Co je velký skok pro něho, to je malý krok pro mne, neboť dokonce i v předminulém období za krajského vládnutí ODS měl kraj jen 10 uvolněných zastupitelů.
Aniž bych znal výsledky nějakých sociologických průzkumů, tak si troufnu tvrdit, že povolebním cílem levicových voličů, tedy i mne, bylo ve zbytečných výdajích, mezi které lze počítat i přehnaný počet uvolněných předsedů výborů, pravici porazit. Opravdu neznám časové vytížení uvolněných krajských funkcionářů. Např. Finanční výbor u mne svým důležitým názvem vyvolává pocit, že ho lze zvládnou jen s vysokým časovým nasazením. Můj pocit bere za své v okamžiku, když si srovnám dvě skutečnosti. Minulé volební období mu vládl uvolněný předseda, zastupitel Fiala, ale dnes mu předsedá neuvolněný Ing. Novák z KSČM. Je to snad proto, že Finanční výbor bude mít méně práce? Nebo proto, že Ing. Novák má podle obchodního rejstříku tolik podnikatelských a zastupitelských aktivit, že je pro něj časově nenáročná funkce předsedy Finančního výboru jen takovým vedlejšákem, který mu nestojí za to, aby byl podezříván, že za peníze kraje stíhá i své privátní a komunální aktivity? Kdyby být uvolněným předsedou neodmítl, tak by uvolněných zastupitelů bylo 14.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Ústavní puč
Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...
Další články z rubriky
17:37 Alena Vitásková: Ústavní soud zasáhl rychlostí blesku
Komentář Aleny Vitáskové k rozhodnutí Ústavního soudu.
- 12:16 Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš
- 13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje
- 15:21 Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra
- 13:52 Pavel Foltán: Předběžné (ned)opatření? Pro forma faktura?
- 9:16 Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice


