František Štván: Kde mám záruku, že se z hrdinů opět nestanou poserové?

20.07.2012 20:19 | Zprávy
autor: vasevec.cz

I když nemohu přehlédnout všeobecné uspokojení nad náhle vytrysknutou beztřídní (padni komu padni) aktivitou Policie ČR, státních zástupců a jak naznačil pravomocný rozsudek nad ex senátorem za ODS Novákem i soudců, tak se musím přiznat, že místo uspokojení cítím obavu. Spočívá v jednoduché dedukci.

František Štván: Kde mám záruku, že se z hrdinů opět nestanou poserové?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto

Dvacet roků je tento stát více méně den co den beztrestně okrádán. Místo úpění zlodějů za mřížemi jsme prostřednictvím (tehdy třídní?) PČR, která trestné činy neviděla, včetně osvobozujících rozsudků (tehdy třídních ?) soudů, tu pro nedostatek důkazů, tu že obviněnému nelze prokázat předem naplánovaný úmysl si přihrát na úkor věřitelů desítky a stovky miliónů korun do vlastní kapsy, slyšeli výsměch řadovým občanům, neboť to vypadá, že si tahači nitek u orgánů činných v trestním řízení zajistili, že se pořádek v horních šibalských patrech dělat nesmí. Dnes, v přeneseném slova smyslu, ti samí policisté a soudci v horních šibalských patrech údajně gruntovat mohou.

A právě toto policejní a soudní "Pražské jaro" je příčinou mého strachu, neboť se ze strany tahačů nitek může jednat o naplánované obětování některých hlav, aby se ve společnosti před krajskými volbami vytvořil dojem, že se konečně všem měří stejným metrem. Že si to přejí "noví" lidé(Pospíšil) z politických stran, které beztrestnému rozkrádání republiky "jen" přihlížely a že jejich mocenskou reinkarnaci zajistí "noví" lidé z justice(Bradáčová).Zkrátka a dobře.

Vše už tu bylo a i název Pražské jaro je konec konců jen historickým označením krátké časové naděje, že se poměry změní k lepšímu. Princip lidu předhozených hlav používal i bolševik, který neváhal k přesvědčení národa, že strana měří všem stejně, využít i poprav stranických špiček. Ano, mám strach a nikdo se mi nemůže divit, když dnes policisté a soudci tak úpěnlivě volají po nezávislosti. Uvědomují si, že tím de facto přiznávají, že v tomto prostředí nepracovali a nepracují? Kde mám záruku, že se z dnešních hrdinů  zítra opět nestanou poserové?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…