František Štván: Odhalují možnou lež Haška Chovancovy "krátké nohy"?

30. 10. 2013 15:00

Bylo by hloupé předstírat, že existence či neexistence sobotní schůzky části vedení ČSSD s prezidentem Zemanem zásadním způsobem neovlivňuje pohled na "demokratičnost" výzvy části předsednictva ČSSD, aby jejich předseda Sobotka odstoupením z funkce přijal osobní odpovědnost za výsledek voleb.

František Štván: Odhalují možnou lež Haška Chovancovy "krátké nohy"?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek
reklama

Informace o její existenci zatím nejsou dostatečně validní, byť jeden z těch co ruku pro výzvu k Sobotkovi zvedl, plzeňský Milan Chovanec, přiznal, že na ní byl.

Jména ostatních aktérů a toho kdo ji zorganizoval zatím odmítá "chlapsky" (státotvorně) prozradit. Zajímavé je, že se média obrací na kovaříčky, místo aby se obrátila na kováře. Zatím jsem nezaznamenal, že by jimi byl prezident Zeman vyzván, aby sobotní setkání v Lánech potvrdil či vyvrátil a pokud by ho nevyvrátil, aby řekl, jestli to byl on, kdo o povolební konzultaci se selektivním vzorkem z vedení ČSSD požádal.

Dopátrat se pravdy je nejen důležité pro samotnou ČSSD, aby měla k posouzení mravní kvality svých zástupců ve vedení ČSSD před dalšími vnitrostranickými kroky dostatek informací, ale i pro společnost jako takovou. Do této nejen vnitrostranické, ale i vnitropolitické kauzy je totiž zapletena i hlava státu. Pokud se nepletu, tak v nedělních OVM Podhradí nesdělila, že povolební konzultace zástupců politických stran s prezidentem začala už v den vyhlášení výsledků voleb.

Kdyby tak učinila, zůstal by černý Petr pouze v rukou těch, kteří se bez vědomí předsedy ČSSD s prezidentem sešli. Možná je to pro někoho maličkost, ale právě na maličkostech lze vybudovat velkou důvěru občanů v instituce státu. A této důvěry je nám všem třeba jako soli.

Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vasevec.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

7:35 P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla…