František Štván: Proč se ve skutečném zájmu světa ekonomické a diplomatické sankce nepoužívaly a nepoužívají vždy?

31.07.2014 16:45 | Zprávy

Spojené státy uvalily další sankce na vlivné politiky Ruska a ruské firmy. Vedení EU se k bojkotu připojuje a navíc ho rozšiřuje o zablokování majetku konkrétním občanům Ruska, včetně jejich volného pohybu na území EU.

František Štván: Proč se ve skutečném zájmu světa ekonomické a diplomatické sankce nepoužívaly a nepoužívají vždy?
Foto: red
Popisek: Rusko

Nebudu se vyjadřovat, jestli s těmito kroky souhlasím či nesouhlasím, neboť chci  upozornit na něco jiného.

Předpokládám, že se nepletu pokud si myslím, že hlavní příčinou světových konfliktů je špatná ekonomická situace států kde vznikají, ač ekonomická situace těch, kteří jim  politicky vládnou, či politiky z mocných podnikatelských pozic ovlivňují, má naprosto opačnou kvalitu, neboť svoji zem fatálním způsobem okrádají. To však USA, potažmo EU nevadilo, nevadí a vadit nebude, pokud tančí podle jejich not. Jakmile tak nečiní, jejich nenažranost je  bývalými partnery zveřejněna a jejich majetek je na území, náhle z nebe spadlých a rozhořčených mravokárců, zmrazován. Stačí si vzpomenout na zablokování bankovních účtů Viktora Janukoviče a jeho syna Alexandra,  včetně účtů Ukrajinců na ně napojených, ve Švýcarsku a Rakousku, hned po té, co začali rozhořčeným z USA a z EU vadit, ač musí být naprosto jasné, že na tyto účty musely téct obrovské sumy dlouhou dobu. Jen blázen si může myslet, že země kam peníze šibalové ulívali nevěděly, že je jejich legitimnost, mírně řečeno, sporná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vasevec.cz

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Brandtner: Nemilosrdné zrcadlo naší doby aneb My všichni jsme vinni

12:40 Petr Brandtner: Nemilosrdné zrcadlo naší doby aneb My všichni jsme vinni

V těchto dnech, konkrétně v úterý 11.11., se čtenářům představuje nová kniha Aleny Vitáskové, kterou…