Dále řekl, že prognóza ČNB naznačuje „víceméně“ dvoje zvýšení úrokových sazeb (včetně únorového zvýšení). Podle našeho názoru však ČNB tímto přístupem riskuje zklamání trhu a odchod zahraničních investorů, což by mělo za následek oslabení koruny a potřebu zvýšit úrokové sazby. Koruna zůstala téměř bez reakce a v současnosti se pohybuje nad úrovní EUR/CZK 25,40, podobně jako většinu minulého týdne.
Pozitivní výsledek vnitrostranického referenda německých sociálních demokratů ve prospěch vládní koalice a úspěch protestních hnutí v italských parlamentních volbách měl prozatím jen minimální dopad na kurz eura. Trh dlouhodobě riziko italských voleb podceňuje a z druhé strany Atlantiku se do hry zapojuje americké zavedení cel a tarifů na dovoz oceli a hliníku, které trh nepřijal pozitivně. Tím se výsledný efekt vynuloval a EUR/USD se v současnosti obchoduje na úrovni 1,23.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Nerostné bohatství na Ukrajině
Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?
Další články z rubriky

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?
Druhý pohled Petra Hampla
- 11:50 Vladimír Ustyanovič: VZP neboli velké zpravodajské podvody
- 15:57 Zbyněk Fiala: Televize bez hlavy
- 15:25 Feng Biao: Zneužívání cel a jednostranné šikanování by mělo skončit
- 13:27 Pavel Foltán: Obětní beránek Souček a jiné ČT pohádky?
- 11:34 Jiří Paroubek: Ostudná protibenešovská výzva politických extremistů (Pithart a spol.)