Generál Blaško: Kdo schvaluje útoky na Asada, souhlasí s tím, že můžete beztrestně svrhnout jakoukoliv vládu

07.04.2017 22:50

Generál Hynek Blaško k útoku na Sýrii

Generál Blaško: Kdo schvaluje útoky na Asada, souhlasí s tím, že můžete beztrestně svrhnout jakoukoliv vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

A máme tu opět situaci ne nepodobnou té v Iráku. Asadův režim vlastní a používá chemické zbraně proti vlastním lidem. Zničme ho. Nikdo se nenamáhal zjistit skutečný stav věcí a už kovboj tasil Tomahawky. Odpálil jich desítky, a pokud obrázek letiště nebyl pořízen před útokem, moc škody nenadělaly. Proč se tam vlastně kovboj producíruje? Všichni jsme byli té domněnky, že za účelem zničení ISIS, ale on jej tím útokem povzbudil a dal mu prostor na vedení ofenzivy. Takže kovboj opět bezhlavě vrhl své síly „správným směrem“ a vyřešil to demokraticky humanitárním bombardováním.

Asad, ať je mínění o něm jakékoli, určitě není hlupák. Co by použitím chemických zbraní proti vlastním lidem získal? Navíc by proti sobě poštval svého spojence, kterým je Rusko. Zkrátka musel by být debil, aby něco takového udělal.

Místo toho, aby se společnými silami zainteresovanými v boji proti ISIS konečně vyřešil problém jeho existence a mohlo se přistoupit k obnově válkou zničené země, tak jedna mocnost provokuje druhou s cílem rozpoutat válečný konflikt nedozírné intenzity a následků.

Vy všichni politici, kteří útok na Asada schvalujete, tím nepřímo říkáte, že každá vláda, kterou si lidé zvolili, se může beztrestně svrhnout a silou nastolit jiná povolnější k manipulaci. Jsem přesvědčen, že my všichni, co v tomto našem státě žijeme, bychom uvítali kdybyste k takovým situacím přistupovali uvážlivěji a se snahou o objektivitu, ale co vlastně od vás chtít, když schvalujete něco o čem by se dalo s jistotou pochybovat a je vám jedno co si myslíme my občané voliči. Slezte z těch vašich nebes a pojďte mezi nás poslechnout si, co nás štve. Nechceme koblihy ani guláš ani sliby, které stejně nesplníte. My občané chceme, aby se v naší zemi žilo slušně a důstojně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: .

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Baťa: To mi fakt hlava nebere

10:43 Jiří Baťa: To mi fakt hlava nebere

Tak konečně byl schválen státní rozpočet ne rok 2020 a i když kolem schvalování bylo hodně rušno, n…