Generál Blaško: Kdo schvaluje útoky na Asada, souhlasí s tím, že můžete beztrestně svrhnout jakoukoliv vládu

07.04.2017 22:50

Generál Hynek Blaško k útoku na Sýrii

Generál Blaško: Kdo schvaluje útoky na Asada, souhlasí s tím, že můžete beztrestně svrhnout jakoukoliv vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško
reklama

A máme tu opět situaci ne nepodobnou té v Iráku. Asadův režim vlastní a používá chemické zbraně proti vlastním lidem. Zničme ho. Nikdo se nenamáhal zjistit skutečný stav věcí a už kovboj tasil Tomahawky. Odpálil jich desítky, a pokud obrázek letiště nebyl pořízen před útokem, moc škody nenadělaly. Proč se tam vlastně kovboj producíruje? Všichni jsme byli té domněnky, že za účelem zničení ISIS, ale on jej tím útokem povzbudil a dal mu prostor na vedení ofenzivy. Takže kovboj opět bezhlavě vrhl své síly „správným směrem“ a vyřešil to demokraticky humanitárním bombardováním.

Asad, ať je mínění o něm jakékoli, určitě není hlupák. Co by použitím chemických zbraní proti vlastním lidem získal? Navíc by proti sobě poštval svého spojence, kterým je Rusko. Zkrátka musel by být debil, aby něco takového udělal.

Místo toho, aby se společnými silami zainteresovanými v boji proti ISIS konečně vyřešil problém jeho existence a mohlo se přistoupit k obnově válkou zničené země, tak jedna mocnost provokuje druhou s cílem rozpoutat válečný konflikt nedozírné intenzity a následků.

Vy všichni politici, kteří útok na Asada schvalujete, tím nepřímo říkáte, že každá vláda, kterou si lidé zvolili, se může beztrestně svrhnout a silou nastolit jiná povolnější k manipulaci. Jsem přesvědčen, že my všichni, co v tomto našem státě žijeme, bychom uvítali kdybyste k takovým situacím přistupovali uvážlivěji a se snahou o objektivitu, ale co vlastně od vás chtít, když schvalujete něco o čem by se dalo s jistotou pochybovat a je vám jedno co si myslíme my občané voliči. Slezte z těch vašich nebes a pojďte mezi nás poslechnout si, co nás štve. Nechceme koblihy ani guláš ani sliby, které stejně nesplníte. My občané chceme, aby se v naší zemi žilo slušně a důstojně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Nord Stream 2 - Němci ví, jak přechytračí USA

21:37 Jan Urbach: Nord Stream 2 - Němci ví, jak přechytračí USA

Vedení německé spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko chce obejít americké sankce proti plynov…