Hana Demeterová: Jak se (ne)vyšetřuje trestní oznámení na ministra Kubiceho

22. 9. 2011 16:03

Před pár dny v sedm hodin ráno vtrhlo policejní komando do pokoje žadatele o azyl p. Adama Akaeva v uprchlickém táboře v Kostelci n.Orlicí. Policisté ho se spolubydlícím vyhnali na chodbu a ZAVŘELI ZA SEBOU DVEŘE pokoje, prý za účelem prohlídky. Možná by i něco "našli", nebýt rozhořčení lidí ze sousedních pokojů.

Hana Demeterová: Jak se (ne)vyšetřuje trestní oznámení na ministra Kubiceho
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

Je na místě zamyšlení se nad následující souvislostí: o nějaký měsíc dříve jsem coby zástupkyně p. Akaeva z důvodu závažného porušení azylového zákona ze strany cizinecké policie (ohrožení bezpečnosti žadatele o azyl a jeho příbuzných) podala na policii trestní oznámení na ministra Kubiceho. Ten uvedl nepravdivá fakta v odpovědi na interpelaci poslance Humla ve věci p. Akaeva, a přestože mu jednoznačně lživou odpověď poškozující práva p. Akaeva podstrčili jeho spolupracovníci, podpis pod odpovědí byl jeho, takže nic jiného nezbývalo

Dále čtěte: Neúnavná žena pálí po Pospíšilovi do Kubiceho. Jde o Čečence

26.7.2011 jsem z Inspekce policie ČR obdržela oznámení: "Podání, které jste osobně učinila na místním oddělení Policie ČR Praha-Letná dne 12.7.2011, bylo postoupeno podle příslušnosti k dalšímu opatření řediteli Odboru azylové a migrační politiky MV".

Ihned jsem požádala Inspekci policie ČR o vysvětlení skutečnosti, proč bylo podání postoupeno uvedenému odboru, když jsem již k trestnímu oznámení na policii přiložila dva dopisy ředitele Odboru azylové a migrační politiky MV dr. Haišmana, ve kterých mimo jiné sděloval: "Kabinetem ministra vnitra mi bylo k vyřízení postoupeno Vaše vyjádření k odpovědi pana ministra na interpelaci pana poslance Stanislava Humla ze dne 27.5.2011, týkající se případu žadatele o udělení mezinárodní ochrany Adama Akaeva... 

V reakci na Vaše vyjádření se k dopisu pana ministra bych předně uvedl, že pan ministr vycházel při psaní odpovědi samozřejmě z informací, které mu byly poskytnuty zejména Ředitelstvím cizinecké policie...doporučuji Vám obrátit se jednak přímo na tuto složku Policie ČR ..., ale zejména pak na Inspekci policie ČR ... Již dopisem ze dne 5.5. 2011 jsem ostatně Vaši původní stížnost na jednání policistů postoupil k řešení Inspekci policie ČR..."

V dopise datovaném 9.9.2011 mi zástupce ředitele Inspekce policie ČR plk. Brunclík kromě toho, že mé podání bylo Inspekcí Policie správně předáno Odboru azylové a migrační politiky, sděluje: "Dovoluji si Vás závěrem poučit, že Inspekce policie ČR nemůže v této věci konat, neboť jí v tomto případě nepřísluší hodnotit postupy ani rozhodnutí orgánů, v jejichž kompetenci je zabývat se žádostí Adama Akaeva o mezinárodní ochranu, Inspekce policie ČR se zabývá výhradně objasňováním trestných činů spáchaných policisty Policie ČR."

Na doporučený dopis adresovaný 22.4.2011 Ředitelství cizinecké policie v Praze jsem odpověď nedostala. Odbor azylové a migrační politiky partyzánsky mlčí. Pan ministr taky.

A tak než slepička sežene vodičku, další kohoutek může zdechnout.

Hana Demeterová

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jana Zwyrtek Hamplová: Vážím si rozhodnutí exstarosty, nechápu rozsudek. Je v rozporu se vším

21:04 Jana Zwyrtek Hamplová: Vážím si rozhodnutí exstarosty, nechápu rozsudek. Je v rozporu se vším

Komentář na facebookovém profilu k rezignaci říčanského starosty Kořena.