Ivan Bednář: Trojská lávka pod stromeček

10.12.2018 9:57

Kdyby dnes žil Karel Hynek Mácha, nenapsal by „zborcené harfy tón,“ ale „zborcené lávky tón.“

Ivan Bednář: Trojská lávka pod stromeček
Foto: Wikimedia / Jan Polák
Popisek: Zřícená Trojská lávka zachycená den následující po neštěstí, 3. prosince 2017

Už rok uplynul od zhroucení trojské lávky. Část z ní spadla přímo na cyklostezku. Lidé, kteří se po lávce právě procházeli, popadali přímo do Vltavy. Čtyři lidé se zranili, dva z nich těžce.

Člověk by předpokládal, že Rada města vyvine maximální úsilí, aby zborcenou lávku nahradila, pro začátek alespoň nějakým provizoriem. Ne tak vedení města v čele s Adrianou Krnáčovou a nyní Pirátem Zdeňkem Hřibem.

Rada města prý po roce prodlení „uvažuje“ o tom, že v lednu požádá o vydání stavebního povolení na stavbu náhradní lávky mezi Císařským ostrovem a Trójou, kterou nyní nahrazuje přívoz.

Už rok vedení města připravuje podklady k vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby. Stavět by se podle předpokladu magistrátu mohlo začít na začátku druhého čtvrtletí příštího roku.

Provizorium mělo být 3,5 metru široké a povrch lávky z dřevěných fošen. To se ale nelíbilo radnici sedmé městské části (starosta Jan Čižínský), a tak přípravu stopla a projekt musel být přepracován.

Teď se k projektu znovu vyjadřují dotčené orgány státní správy. Mimo jiné také radnice Prahy 7, kde je stále starostou Jan Čižinský. Ten se mezitím stal také předsedou Klubu zastupitelů koaličního hnutí Praha sobě, takže se dají předpokládat další průtahy.

Provizorní lávka by měla mít životnost až 30 let (provizorní?). Poté Praha vypíše architektonickou soutěž na finální podobu lávky, která má mít šířku šest až sedm metrů.

Budiž nám útěchou, že aspoň, že začali uvažovat. Ale neprovizorní lávky se občané Prahy hned tak nedočkají.

Ivan Bednář

reklama

autor: PV

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Perly senátorky Kovářové

9:44 Zdeněk Jemelík: Perly senátorky Kovářové

Z fotografie na stránkách Parlamentních listů se na mne usmívá veselá stařenka. Je to senátorka Dani…