Ivan Bednář: Vypadněte z Kliniky

04.11.2018 17:49

Ústavní soud odmítl stížnost proti vyklizení sociálního squatterského centra Klinika v Praze 3. Opuštěnou budovu v Jeseniově ulici na Žižkově obsadili na konci roku 2014 squatteři. Nyní ji budou muset vyklidit.

Ivan Bednář: Vypadněte z Kliniky
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Požadavek na vyklizení není podle ÚS v rozporu s dobrými mravy, justice v kauze nechybovala. Její majitel, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ji chce rekonstruovat na kanceláře.

Pokud si již nepamatujete, tak obsazení Kliniky squattery tehdy podporovala primátorka Krnáčová, její náměstek Matěj Stropnický (Strana zelených), ombudsmanka Šabatová či právnička Hana Marvanová. Zavítal mezi ně i premiér Andrej Babiš.

Když tehdy parta levicových rebelů obsadila na Žižkově nevyužívaný objekt bývalé polikliniky, který patřil státu a udělal z něj centrum neomarxistického hnutí, přijela policie, snažila se je vystrnadit, vždyť došlo k porušení zákona. Ve víceméně levicových českých médiích se kvůli tomu strhla hysterie na obranu tzv. komunitního centra. Marketingový mág Andrej Babiš tehdy vycítil šanci a ve svetru s blazeovaným úsměvem dorazil k objektu a snažil se z události vyždímat co nejvíce populistických bodů.

Zůstává jenom otázka, proč to trvalo celé čtyři roky, než se podařilo zjednat spravedlnost a okupovaný majetek se vrátil do rukou majiteli.

Pokud se ovšem nenajde další právní klička a squatteři budou okupovat budovu Kliniky i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Zdraví dětí, nebo raději spekulace?

20:37 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Zdraví dětí, nebo raději spekulace?

Za měsíc začne školní rok. Jsou školy připravené? Naše snaha o ochranu lidí před coronavirem zatím v…