Ivan Bednář: Zklamal jsi, šejku Čižinský

29.04.2018 19:53

Česko čte dětem. Je to známá akce, která má povzbudit zájem dětských čtenář o četbu. Rodiče čtou z různých knížek pohádky, dobrodružné příběhy nebo různé bajky dětem a předpokládají, že v nich vypěstují lásku k literatuře, která přivede děti k samostatné četbě.

Ivan Bednář: Zklamal jsi, šejku Čižinský
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Poslanec Jan Čižinský (KDU-ČSL) chtěl ale číst pražským zastupitelům. A nechtěl v nich probudit kladný vztah ke krásné literatuře, ale naopak chtěl zdržet jednání zastupitelstva do té doby, než se dostaví jím objednaná klaka občanů, která měla protestovat proti zbourání libeňského mostu a postavení mostu nového.

Aby bylo jasno. Podle jednacího řádu pražského zastupitelstva má právo vystoupit na jeho jednání každý poslanec, který o to požádá. A doba jeho vystoupení není nijak omezená. Vystoupení zastupitelů je jinak časově omezené na dvakrát 3 minuty.

Poslanec (a pražský zastupitel a starosta Městské části Praha 7, není těch funkcí trochu moc?) Čižinský zcela bezprecedentně zneužil svého poslaneckého mandátu hned dvakrát. Jednak když už vyčerpal svůj limit na vystoupení jako zastupitel a řekl si o poslanecký nárok a jednak zneužil svoji poslaneckou výhodu časově neomezeného vystoupení a pohrozil zastupitelům, že pokud neodloží projednávání budoucnosti libeňského mostu na jím určenou hodinu, stoupne si k řečnickému pultu a bude předčítat z knihy tak dlouho, dokud daný čas nenastane.

Není známo, zda chtěl číst zastupitelům Proti všem Aloise Jiráska nebo třetí díl Žlutého ďábla jako profesor francouzštiny Šeda v oblíbeném filmu Cesta do hlubin študákovy duše.

Zklamal jsi, šejku Čižinský.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Má náš liberodemoblok stejný cíl jako „malá skupina pološílených lidí“ v USA?

13:21 Lubomír Man: Má náš liberodemoblok stejný cíl jako „malá skupina pološílených lidí“ v USA?

Je možné, že by takováto shoda existovala? K zodpovězení té otázky si nejdříve zopakujeme čerstvý vý…