Ivan David: IQ nezvýšíš, gumu na jiný materiál nepředěláš

24.08.2024 12:31 | Glosa

Nord Stream byl „legitimním cílem“ pro Ukrajinu – pravil Petr Pavel, prezident, jemuž není žádná oběť dost velká. Ropovody budou vždy během konfliktů napadány kvůli své strategické důležitosti, uvedl.

Ivan David: IQ nezvýšíš, gumu na jiný materiál nepředěláš
Foto: Archiv ID
Popisek: MUDr. Ivan David, europoslanec za SPD

Plynovody Nord Stream byly pro Ukrajinu „legitimním cílem“ v rámci jejího konfliktu s Ruskem, prohlásil český prezident Petr Pavel. Zdůraznil však, že nedisponuje žádnými údaji, které by dokazovaly, že za útokem na energetickou infrastrukturu, která byla vybudována pro dodávky ruského plynu do Německa a zbytku západní Evropy, skutečně stál Kyjev.

Během středečního rozhovoru pro outlet Novinky.cz byl Pavel požádán, aby se vyjádřil k článku Wall Street Journal, který tvrdil, že výbuchy v září 2022, které protrhly potrubí, provedl Kyjev.

Podle zdrojů amerického listu se ukrajinský vůdce Vladimir Zelenskij, který původně útok schválil, později pokusil pod tlakem CIA odvolat, ale tehdejší vrchní velitel země Valerij Zalužnyj dovolil, aby operace pokračovala.

Český prezident zdůraznil, že nemá žádné „jasné usvědčující“ informace, které by spojovaly Kyjev s útokem na Nord Stream.

Upozornil však, že „když se vede ozbrojený konflikt, je veden nejen proti vojenským cílům, ale také proti cílům strategickým. A plynovody jsou strategický cíl.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

plk. Ing. Zdeněk Nytra byl položen dotaz

Co říkáte na to, jak se k celé kauze staví Blažek?

On teď tvrdí, že dar byl jedinou cestou k zabavení výnosů. Vy s ním souhlasíte? Mě to už hlava nebere. Kdyby to byla pravda, tak k čemu máme třeba policii? A nebyla to ona, kdo kdysi Jiříkovskému bitcoiny zabavil, ale soud mu je pak vrátil, což teda podle mě byla chyba nebo nemyslíte? A zase, jestli...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Josef Bezecný: 21. srpen

16:26 Miroslav Josef Bezecný: 21. srpen

Každý rok se, 21. srpna, chystám do Prahy k Rozhlasu, abych rozehnal tu bandu lhářů a podvodníků, kt…