Varování spolkových úřadů dorazilo do spolkových zemí a okresů, ale nedostalo se k postiženým obcím a obyvatelům Severního Porýní-Vestfálska. Ani veřejnoprávní televize této spolkové země – WDR - nevysílala živě během katastrofy nebo bezprostředně po ní. Jediný celostátní live test varovného systému MoWas skončil v roce 2020 po třech minutách havárií systému. Druhá zkouška ukázala, že téměř nic nefungovalo – ani sirény v postižených obcích.
Mnozí meteorologové navíc konstatují, že nadměrné srážky se v postiženém území – tedy oblasti pohoří Eifel v Porýní-Vestfálsku, vyskytovaly a vyskytovat budou. Vzhledem k počtu obětí, které mohou vystoupat až do několika set, protože přes 150 lidí se stále pohřešuje a jsou i vyšší odhady pohřešovaných, je na místě se ptát, zda tomu šlo zabránit. Nikoli zabránit povodni dle receptu klimaalarmistů, ale zabránit tolika obětem na životech. Viceprezidentka organizace pro technickou pomoc (THW) Sabine Lacknerová vidí jen malou šanci najít přeživší více než týden po povodních v západním Německu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…