Ivan David: Největší lži v politice v roce 2022

25.12.2022 10:02 | Komentář

Laskavý čtenář si jistě nepomyslí, že bych si něco takového dovolil sestavit já – tímto zdravím své vytrvalé čtenáře a děkuji jim. Pro mé oblíbené trolly sděluji, že inspekci největších lží roku 2022 sestavila ve svém videoblogu německá politička Sahra Wagenknechtová, tento „infant terrible“ německé levicové politiky, jejíž ostatní příslušníci vesměs věrně slouží nadnárodním zájmům.

Ivan David: Největší lži v politice v roce 2022
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan David

Poslankyně za stranu Die Linke Sahra Wagenknechtová vytvořila na YouTube svou velmi osobní recenzi roku. Pranýřuje v ní největší propadáky a lži roku 2022 – ohledně nejmenované nemoci, válce na Ukrajině a „přelomu epochy“. Převzato od Martina Bauera (Exxpress). Video najdete ZDE, sice v němčině, ale srozumitelné i pro ty, kteří jí nevládnou úplně suverénně.

„Sahra Wagenknechtová shrnula své speciální hodnocení roku ve videu na YouTube. Zahrnuje nejmenovanou nemoc, válku, Energiewende a také některé politické kolegy. Karl Lauterbach (spolkový ministr zdravotnictví, sociální demokracie), Robert Habeck (ministr hospodářství, Zelení), Annalena Baerbocková (ministryně zahraničních věcí, Zelení), Christian Lindner (ministr financí, Svobodní), Olaf Scholz (spolkový kancléř, sociální demokracie), Ursula Von der Leyenová (předsedkyně Evropské komise) a další jsou Sahrou ostře kritizováni.

Podle jejího názoru mohl být rok 2022 tak krásný, poté, co fakticky skončila nejmenovaná nemoc, ale pak přišla válka a s ní brutální ekonomické sankce Západu, které podle Wagenknechtové „přinesly Rusku rekordní příjmy a způsobily explozi našich cen energií".

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44913 lidí

Debatu o hodnotách Západu nelze překonat z hlediska lživosti a pokrytectví, v nichž je pravda drze překrucována a disidenti jsou očerňováni ještě otevřeněji, než jsme zažili v dobách opatření proti nejmenované nemoci.

Nenávist k odpůrcům „injekčních opatření proti nejmenované nemoci“ byla podle Sahry stejně velká jako dnes k lidem, pro které Zelenskyj není ikonou svobody.

Wagenknechtová také okomentovala poslední variantu nejmenované nemoci, která se ukázala jako nejméně nebezpečná, ale která byla v té době líčena jako hrozná, ještě hroznější než injekčně nezaopatření, kteří „za všechno mohli“ a s nimiž se ještě před rokem zacházelo jako s malomocnými. Nenávist k těmto lidem byla tehdy v Německu stejně velká jako dnes k těm, kteří Zelenského odmítají považovat za ikonu svobody.

Wagenknechtová je drsná i ohledně toho, jak se její kolegové vypořádali s válkou. Především proto, že všechny války před tím, které rozpoutal tzv. hodnotný západ, nebyly o nic méně hrozné než ta na Ukrajině. Byly to stejně brutální útočné války, které porušovaly mezinárodní právo. „Byly méně pobuřující?“ ptá se Wagenknechtová.

Stejně jako: „Proč je USA, Turecku a Saúdské Arábii dovoleno bombardovat, mučit a páchat válečné zločiny na území jiných zemí, aniž by taková zvěrstva byla kdy potrestána sankcemi. Jen ve jménu války proti terorismu Spojené státy napadly sedm zemí. Srovnaly se zemí města v Iráku a Libyi. V Sýrii, Afghánistánu, Pákistánu, Jemenu a Somálsku provedli přes 100 000 útoků bezpilotními letouny, které roztrhaly na kusy ženy a děti, které prostě byly ve špatnou dobu na špatném místě.

Wagenknechtová jde do tohoto tématu ještě hlouběji a svému publiku ukazuje všechna zvěrstva Západu, která se často zametají pod koberec. Je to rozmáchlý úder, ve kterém se snaží uvést pravdu na pravou míru.“

Sahra Wagenknechtová je a vždy byla svá. Proto vždy čelila a čelí útokům z celého politického spektra, včetně své strany. Podle posledních průzkumů by strana, kterou by vedla ona, měla až 19 % hlasů, a to opět z celého spektra. Lidé jsou unaveni štvavou válečnou rétorikou napříč německou politickou scénou stejně jako u nás.

Doufám ještě, že poté, co jsem se účelově snažil vyhnout slovům, která by měla za následek okamžité nasazení ostré cenzury, spadnu jen pod běžné potlačování mých příspěvků na facebooku. Uvidíme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

15:13 Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

Často se lidé chtějí umělé inteligence ptát na budoucnost lidstva. Poslechněte si můj skromný názor …