Řešení bývají dvojího druhu. Ta která vycházejí z daných možností a nepředpokládající odstraňování překážek. Můžeme je nazvat „konzervativní“. Mohou být rychlá, ale omezují se na úzký manévrovací prostor aktuálně možného. Dalším omezením je hrozící znepokojení zájmových skupin na které si „řešitel“ netroufne.
Druhá možnost řešení předpokládá změnu právního rámce a nebo velký zásah do hájemství významných zájmových skupin. Takové řešení je nutně pomalé, konfliktní, ale může odstranit skutečné příčiny problému. Pokud by problém nevězel v chybném právním prostředí, nenastal by (pokud by nastal, svědčilo by to o chybných zákonech a/nebo vymáhání zákonnosti, výjimkou je vis major).
Skutečné příčiny jsem popsal v prvním dílu ZDE. Jen je třeba dodat, že růst cen ještě před útokem Ruska na Ukrajinu byl také spekulativní, protože na Ukrajinu byly masivně dodávány zbraně a bylo jasné, že k vojenskému konfliktu dojde, Německo bude uzavírat jaderné elektrárny, atd.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
David , ekonomika , energetika , krize , SPD
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…