Ivan David: Piráti v objetí Jakuba Jandy

05.07.2021 12:03 | Komentář

Vždycky když si říkám, že není možné klesnout hlouběji – ejhle, jde to.

Ivan David: Piráti v objetí Jakuba Jandy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Ivan David

Piráti jsou pro zpřísnění cenzury, dokonce pro zvýšení trestů za „dezinformace“, to víme dávno. Ale chvála od Jakuba Jandy, pornoherce ve službách Evropských hodnot, za „bezpečnostní politiku“, rozuměj fanaticky protiruskou politiku, chvála Ivana Bartoše za leštění klik v Bruselu a centrále NATO, to už jednomu obrací žaludek. Prý odtud zazněl podiv, že máme v České republice někoho, kdo umí anglicky a má páteř. Janda chválí – má totiž slíbené peníze. Ne, že by je od současné vlády nedostával, ale těší se na víc. Protože to přesně mají Piráti v programu.

Kdysi Ivan Bartoš NATO kritizoval, například za agresi v Jugoslávii. To tehdy měl ještě páteř. Dnes je jeden z mnoha „proatlantických“ politiků, kteří mají plná ústa míru, v jeho případě dokonce pacifismu, ale podporují agresivní války. Takového politika už jsme v čele státu měli. Zda války v Jugoslávii, Afghánistánu a Iráku zlepšily svět, nechť posoudí laskavý čtenář sám. Jakub Janda by určitě řekl, že ano, Ivan Bartoš zřejmě také.

Nechme je mluvit, prozradí mnohé. Voliči Pirátů prý podporují NATO. Zda podporují také cenzuru, se Bartoš nesvěřil. Má to i tak asi stejnou logiku, jako kdyby Jack Sparrow podporoval Východoindickou společnost. Piráti se zařadili na seznam „newspeaku“, kdy slova mají přesně opačný význam, než pro jaký původně vznikla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Poslední večeře Merkelové v Paříži

7:37 Richard Seemann: Poslední večeře Merkelové v Paříži

Německá kancléřka Angela Merkelové se setkala s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem na prac…