Ivan Hoffman: Politik Komárek

24.05.2014 21:31 | Zprávy
autor: rozhlas.cz

Snaha bývalého dlouholetého politického komentátora a dnes poslance ANO Martina Komárka přispět k větší objektivitě veřejnoprávních médií tím, že si pozve na sněmovní kobereček ředitele České televize a Českého rozhlasu se nesetkala s pochopením.

Ivan Hoffman: Politik Komárek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Náš bývalý kolega buďto zapomněl, že už není novinářem anebo mu ještě nedošlo, že je politikem. Co by od novináře obstálo jako vítaná mediální kritika, to od politika působí jako nepatřičná snaha ovlivňovat nezávislá média.  

Náš bývalý kolega Martin se stal politikem, takže pokud jde o Ukrajinu, měl by se vyjadřovat spíše k tomu, co se tam děje, než ke způsobu, jakým se o tom referuje. Nevíme, jestli vládu v Kyjevě považuje za legitimní anebo loutkovou, jestli souhlasí se sankcemi uvalenými Evropskou unií na Rusko, jestli je v názorech na Ukrajinu zajedno s ministrem zahraničí Zaorálkem, anebo zda patří k těm, kterým vadí vměšování se EU a USA do vnitřních záležitostí ukrajinských oligarchů. Místo formulování svého politického postoje se nám Martin svěřuje s obavou, že ho televize o Ukrajině neinformuje objektivně.  

Martin Komárek je asi neprávem podezírán, že chce cenzurovat či manipulovat média. To určitě nechce. Riskuje daleko horší věc, a to podezření, že se chce na neobjektivní či nekorektní televizi vymlouvat, že si kvůli jejímu neprofesionálnímu vysílání nemůže jako politik utvořit na věc relevantní názor.  

Takto si ovšem počíná politik na baterky. Politickému profesionálovi je ohledně Ukrajiny zcela jasné, co je ve hře, má povědomí o sférách vlivu, ví kdo je spojenec a kdo je cíl. Politikům ani náhodou nejde o krizí a násilím zmítané Ukrajince, o demokracii či o svobodu. Jde jim o moc a Martinu Komárkovi se, když to zblízka vidí, nechce být tím, kým se stal – politikem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Premiér Babiš bodoval, ministr Zůna škodí

12:16 Jiří Paroubek: Premiér Babiš bodoval, ministr Zůna škodí

Pro miliony lidí byl velkou vzpruhou postoj Andreje Babiše na Evropské radě. Poslední roky jsme dosl…