Popularita nepolitických úředníků, respektive odborníků, v každém případě ale náhradníků neplyne primárně z jejich přínosu pro občany a republiku. Za oblibu vděčí překlenovací vlády mimořádnému znechucení občanů z vlád politicky regulérních, vzniklých v parlamentně demokratickém režimu spojenectvím stran, disponujícím většinou poslanců ve sněmovně.
Čím méně toho mají přechodné vlády společného s politiky, tím více se jim věří. Politici to pochopitelně těžce nesou a při každé příležitosti připomínají náhradníkům, že jim chybí poltický mandát a kladou jim na srdce, aby nic důležitého nerozhodovali. Jenomže čím méně toho náhradníci udělají, tím jsou populárnější a je to zcela logické: Když regulérní vlády pracují, je to pokaždé naprosté zoufalství a tragédie. Náhradníkům se občas něco nepovede, ale se škodou, kterou nadělají regulérní vlády a navíc schválně, se to vůbec nedá srovnávat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČRo , Fischer , Hoffman , Rusnokova vláda
autor: rozhlas.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.