Ivo Strejček: Nehoráznosti lidovce Jurečky

23.11.2022 17:35 | Komentář

Ve včerejším diskusním pořadu televize CNN Prima News citovala moderátorka pořadu kritická slova Václava Klause, která vyslovil při hodnocení práce dnešní Fialovy vládní koalice, a zeptala se přítomného místopředsedy vlády a předsedy lidovců Mariana Jurečky, co na slova bývalého prezidenta České republiky říká. Odpověděl: „To říká člověk, který dopustil rozkrádání majetku v době privatizace, zničil bankovní sektor a byl na začátku zadlužování státu.“

Ivo Strejček: Nehoráznosti lidovce Jurečky
Foto: Archiv IS
Popisek: Ivo Strejček

Jurečkova slova jsou nehorázná, drzá a lživá.

Nejprve je třeba předsedovi lidovců připomenout, že jeho soukmenovci ve vládách Václava Klause seděli a na práci jeho kabinetu se podíleli. A chce-li to Jurečka slyšet, ano, lidovci nikdy příliš spolehlivým koaličním partnerem nebyli, proto dnes může jen stěží překvapit jeho alibismus. Jsou takoví, jako vždy byli.

Ví-li Jurečka o tom, že „Václav Klaus dopustil rozkrádání majetku v době privatizace“, nechť své tvrzení okamžitě a průkazně dokáže. V opačném případě je obyčejným lhářem.

Ani první ani druhá vláda Václava Klause neučinila žádné rozhodnutí, které by „zničilo bankovní sektor“. Privatizací bankovního sektoru se zabývala až Zemanova vláda. Jurečka opět lže.

Myslí předseda lidovců Klausovým „začátkem zadlužování státu“ důslednou snahu Václava Klause o vyrovnané rozpočty? Nechť si místopředseda dnešní vlády zamete především před svým vlastním prahem.

Převzato z webových stránek Institutu Václava Klause

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pikora: Krize bankovního sektoru nekončí

21:26 Vladimír Pikora: Krize bankovního sektoru nekončí

Finanční trhy žijí kolapsem amerických bank a následnou záchranou švýcarské Credit Suisse. Ten, kdo …