Ivo Valenta: A je to tady. Návrh "trestů" pro neočkované

08.06.2021 21:04 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu ke snaze zdravotních pojišťoven nehradit testy neočkovaným.

Ivo Valenta: A je to tady. Návrh "trestů" pro neočkované
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Jinak nedokážu pojmenovat fakt, že zdravotní pojišťovny chtějí, aby si antigenní či PCR testy na covid hradili v plné výši sami lidé, kteří se nechtějí nechat naočkovat.

Anketa

Podporujete boj Svjatlany Cichanouské proti Lukašenkovi?

4%
93%
hlasovalo: 18484 lidí

Prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich tvrdí, že ten, kdo očkování odmítá, by si měl testy hradit sám. Jasně, chápu, že je to pro zdravotní pojišťovny velká finanční zátěž, je tu však jedno velké ALE.

Lidé se totiž nechodí nechávat testovat z dlouhé chvíle, ale protože musí. Pokud nepodstoupí testy, nemohou normálně žít. Nemohou se najíst v restauraci, nemohou pracovat na své kondici na sportovišti či v bazénu, nemohou navštívit pedikúru, masáž či kadeřníka a podobně.

Nesouhlasím s tím, aby lidem vzrostly povinné měsíční náklady nejen o částky, utracené za roušky a respirátory,  ale nově také za testy. Pro rodinné rozpočty by to v řadě případů byl velmi citelný zásah.

Mnohokrát jsem zde uvedl, že nejsem proti očkování. Určitě je to účinná pomoc zejména pro starší či jinak ohrožené osoby. Musí ale být na DOBROVOLNÉ bázi. A za dobrovolnost opravdu nepovažuji to, že budou znevýhodňování neočkovaní.

Každý si musí vyhodnotit sám, zda se pro tuto variantu rozhodne či ne. Tohle je však podle mne jen další forma nátlaku s cílem nahnat všechny k očkování. Osobně se domnívám, že není správné, aby kdokoliv komukoliv de facto nařizoval jakékoliv další životní náklady. Pokud je nezbytné, aby byli lidé pro běžné činnosti testováni, měli by mít tuto možnost v určitém časovém intervalu zadarmo. Pakliže ji mít nebudou, za vhodnější považuji zrušení povinnosti prokazovat se negativními testy.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Rambousek: Naroste nám rozhodnutím vlády silný kožich?

21:37 Oldřich Rambousek: Naroste nám rozhodnutím vlády silný kožich?

Pamatuji doby, kdy byl metrák kvalitního hnědého ořechu za 12 korun. Pamatuji i doby, kdy jsme plati…