Ivo Valenta: Čekají snad migranti pětihvězdičkové hotely?

15.01.2021 15:02

Opravdu se nepřestávám divit očekávání migrantů, kteří se nelegálně řítí do Evropy. Nelíbí se jim, že nemají kde spát a co jíst. A co čekali? Opravdu si nedokážu představit, že si vyrazím do kterékoliv země, navíc načerno, a budou mne tu vítat chlebem a solí (to samozřejmě jen na úvod) – pak už budou pečení holubi sami létat do huby.

Ivo Valenta: Čekají snad migranti pětihvězdičkové hotely?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Kdyby tito lidé zůstali doma, nemuseli řešit podobné otázky. Jsou zde nelegálně, to je důležitý fakt, nemají se tedy čemu divit a měli by pelášit zpět domů.

Diví se někdo zemím, které čelí náporu často nepřizpůsobivých běženců, že je na svém území nechtějí? Vždyť tito lidé v řadě případů neprchají před válkou a nehledají bezpečí, nerespektují pravidla a kulturní zvyky těchto zemí – jde jim jen o lepší život – přesněji zabezpečení, pro které nemusí hnout prstem.

Navíc cílové země mají s migranty také nemalé finanční náklady. Zvláště v dnešní covidové době myslím, že jsou peníze potřeba na zcela odlišné priority. Kromě toho v situaci, kdy je prakticky omezen život a cestování po celém světě, považuji za naprosto nepřijatelné, aby nelegálním běžencům možnost volného cestování napříč zeměmi zůstala.

ZDE

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Orbán o novém evropském politickém domu

7:37 Jan Urbach: Orbán o novém evropském politickém domu

Maďarský premiér a lídr strany Fidesz Viktor Orbán v pravidelném vystoupení na vlnách rozhlasové st…