Ivo Valenta: Je tu další chaos – co se školami?

24.02.2021 14:37

Sněmovna s dalším prodloužením nouzového stavu nevyslovila 11. února souhlas. Aktuální nouzový stav tedy dle soudu není novým nouzovým stavem, ale faktickým pokračováním předchozího, který vláda vyhlásila proti vůli Sněmovny.

Ivo Valenta: Je tu další chaos – co se školami?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Co to znamená v praxi? Například to, že údajně neexistuje žádný právní podklad k tomu, aby školy poskytovaly pouze distanční výuku. Jak jste jistě zaznamenali, pražskému gymnáziu ji soud dokonce zakázal, musí přistoupit k běžné výuce.

Nepopírám fakt, že čísla pozitivně testovaných rostou. I to je ale pouze potvrzením faktu, že současná opatření v ČR nebyla zvolena efektivně a jednoduše nefungují. Nechci tu nyní hodnotit postupy vlády a zamýšlet se nad tím, proč něco v jiných zemích jde a u nás ne. Vím také, že někteří učitelé dělají maximum a distanční výuka je v řadě škol na výborné úrovni.

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

57%
2%
hlasovalo: 25279 lidí

To ale rozhodně neznamená, že je současný stav v pořádku. Děti jsou doma, chybí jim znalosti, vrstevníci, sport, mají v řadě případů psychické problémy. To není má spekulace, jsou to slova odborníků, kteří vědí, o čem mluví.

Můj názor jako otce dětí je, že školáci patří do škol. Jsou už prakticky rok doma! Má tohle vůbec v některé z okolních zemí obdoby? Školy jsou přece schopny udělat maximum k eliminaci šíření virů od dezinfekcí přes čističky vzduchu, časté větrání, měření teplot žáků, vytváření skupinek žáků a podobně. Dnes jsem navíc narazil na článek, podle něhož nedávný výzkum prokázal, že učitelé jsou daleko většími šiřiteli viru než žáci. Opět tedy v rámci ochrany míříme mimo terč.

Děti a jejich vzdělanost přece nesmíme současné situaci obětovat! Rodiče i učitele čekají na jasný scénář, který stále není. Proč nesvoláme odborníky a nedáme na stůl jasný plán? Vždyť na něj všichni čekáme dlouhé měsíce!

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a exsenátora Iva Valenty

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zločiny proti lidskosti nesmí zůstat bez trestu

2:36 Zločiny proti lidskosti nesmí zůstat bez trestu

Můj dlouholetý kamarád, kanadsko-český žurnalista Peter Adler, zveřejnil na internetových stránkách …