Ivo Valenta: Poslední rána pro krachující živnostníky

6. 3. 2021 15:49

A je to tady, zřejmě se nevyhneme výraznému zvýšení daní. To bude pro už tak krachující živnostníky poslední rána.

Ivo Valenta: Poslední rána pro krachující živnostníky
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Jsem přesvědčen, že se mnohým ekonomickým ztrátám dalo předejít, případně je alespoň minimalizovat uváženějšími opatřeními. Vždyť uzavření řady prodejen, provozoven a služeb, bylo naprosto zbytečné, nelogické a kontraproduktivní.

Vláda by měla podle Národní rozpočtové rady připravit realistickou konsolidaci veřejných financí. Vláda však argumentuje tím, že konsolidace bude úkolem vlády budoucí. Jinými slovy zodpovědnost za řešení způsobených ekonomických ztrát chce posunout na někoho jiného, což je podle rozpočtové rady špatně.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19720 lidí

Prezident již podepsal zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z původně schválených 320 miliard na 500 miliard Kč. Ministerstvo financí čeká letos pokles daňových příjmů o 99,6 miliardy korun proti původně očekávanému výběru.

Opravdu jsem přesvědčen, že jsme se nemuseli dostat do až takových propadů. Lidé měli zájem pracovat a přizpůsobit chod svých provozoven současné situaci. V malých prostorách, do kterých navíc za den přijde sotva pár lidí, je vůbec nejlepší možnost eliminovat vzájemné kontakty a dodržovat bezpečnostní opatření.

Drobní živnostníci, malé a střední firmy jsou páteří naší ekonomiky a největšími zaměstnavateli. Jejich počet už teď klesl o tisíce. A pokud dojde k výraznému navýšení daní, bude tento trend pokračovat, s čímž souvisí i vyšší míra nezaměstnanosti. Tyto subjekty, které doplatily na restriktivní opatření, je třeba naopak podpořit a zajistit jim možnost adekvátních příjmů a tím i udržení personálních a výrobních kapacit.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a exsenátora Iva Valenty

 

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 188. díl. Škaredá středa 15. března 1939

11:45 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 188. díl. Škaredá středa 15. března 1939

Ota Filip byl český spisovatel, jedna z předních postav české exilové literatury. Po roce 1953 byl r…