Ivo Valenta: Registr odmítačů očkování? To snad ne

30.12.2020 17:35

REGISTR ODMÍTAČŮ OČKOVÁNÍ? TO SNAD NE! Jak jsem již uvedl, jsem upřímně rád, že byly vyvinuty očkovací látky proti koronaviru. Je dobře, že této varianty mohou využít osoby, které se touto cestou dát chtějí, zejména osoby rizikové – například senioři a podobně. A je dobře, že tím svět snad má cestu, jak šíření nákazy dostat pod kontrolu.

Ivo Valenta: Registr odmítačů očkování? To snad ne
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

A bylo by dobře, kdyby bylo očkování skutečně na dobrovolné bázi. „Bylo by dobře“ uvádím záměrně, protože přestože je avizováno, že jde skutečně o dobrovolnou aktivitu každého z nás, ve finále tomu až tak úplně není. Již teď mají lidé obavy z toho, že pokud nebudou naočkováni, přijdou například o práci a různé benefity, nebo se stanou černými ovcemi společnosti.

Tomu odpovídá i zamýšlený vznik registru těch, kteří očkování odmítnou ve Španělsku, přičemž přístup do něj budou mít i další země EU. Opravdu doufám, že touto cestou nepůjde i naše země.

Jde pak skutečně o dobrovolnou možnost očkování? Mohou tak přece vznikat i další registry – těch, kteří se nechtějí naočkovat proti chřipce, proti hepatitidě a podobně. Jak navíc kdo zaručí, že tato data nebudou nikdy nikým zneužita?

S podobnými registry zásadně nesouhlasím. Lidé mají mít možnost svobodné volby – registr považuji za formu nátlaku. Pokud se někdo nechce nechat naočkovat z jakéhokoliv důvodu – vysoká imunita, prodělané onemocnění, obavy z alergické reakce apod. – je to jen jeho věc a nikomu do toho nic není!

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arcibiskup Jan Graubner: Nelze žít z deklarací, ale z Pravdy, která osvobozuje a lze ji poznat po ovoci

21:39 Arcibiskup Jan Graubner: Nelze žít z deklarací, ale z Pravdy, která osvobozuje a lze ji poznat po ovoci

Prohlášení předsedy ČBK k některým kandidaturám do poslanecké sněmovny