Ivo Valenta: Velmi silně odsuzuji ruskou agresi, ale i hysterii vedoucí k omezování svobody slova

08.03.2022 16:02 | Komentář

VELMI SILNĚ ODSUZUJI RUSKOU AGRESI, ALE TAKÉ HYSTERII VEDOUCÍ K OMEZOVÁNÍ SVOBODY SLOVA. Často se mne ptáte na můj vztah k Rusku i Ukrajině. Jak jsem již uvedl, na Ukrajině podnikáme již přes 30 let, mám zde tedy své kolegy a přátele. O to větší rozměr pro mne celý konflikt má. Také proto jsme kolegům okamžitě nabídli pomoc. Naproti tomu do Ruska mé obchodní aktivity nikdy nemířily. Nemám s Ruskem nic společného jako člověk ani jako podnikatel.

Ivo Valenta: Velmi silně odsuzuji ruskou agresi, ale i hysterii vedoucí k omezování svobody slova
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Já i má rodina jsme navíc byli vždy velmi silně vyhraněni proti komunistům a za minulého režimu jsme si s nimi užili své. Kvůli komunistům jsme s bráchou nemohli studovat a dodnes si pamatuji, jak velmi silně naše rodina prožívala zestátňování, a také ruskou okupaci naší země v roce 1968. Táta, který se s tím nikdy nesmířil, pak sám čelil perzekuci ze strany tehdejšího režimu.

Přestože pro jednání Putina prakticky nemám slov, s trestáním osob za jejich názory, o čemž se v poslední době často mluví, rozhodně nesouhlasím. I v dnešní složité době musíme respektovat a ochraňovat svobodu slova (pakliže jde jen o slova, nikoliv například výzvu k agresi apod.). Zastrašování policejním vyšetřováním, soudy či vězením je prostě naprosto nepřípustné.

Jsem zděšen tím, že se v naší zemi vytváří poptávka po tom, abychom se vrátili do doby totality, kdy se za názory zavíralo, a jsou blokována některá média. V minulosti se pálily knihy, teď se vypínají weby. Je to totéž. Navíc, kdo objektivně posoudí, zda daný web byl skutečně zavlečen např. do ruské válečné propagandy? Bohužel zde hrozí, že „vylejeme dítě i s vaničkou“.

Za klíčové považuji to, že my ani vláda nesmíme zapomínat na to, že běžný život se nezastavil, že je třeba ochránit česká pracovní místa, pomoci živnostníkům a podnikatelům, a především využít všechny prostředky k tomu, jak čelit vysoké inflaci i enormnímu růstu cen energií a pohonných hmot.

Pokud vás mé názory zajímají, ZDE je odkaz na rozhovor se mnou k danému tématu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:
Pozn. redakce: 79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Synot

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

Ivo Valenta

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: O českém národním obrození

12:27 Petr Hampl: O českém národním obrození

Denní glosy Petra Hampla.