Ivo Valenta: Velmi silně odsuzuji ruskou agresi, ale i hysterii vedoucí k omezování svobody slova

08.03.2022 16:02 | Komentář

VELMI SILNĚ ODSUZUJI RUSKOU AGRESI, ALE TAKÉ HYSTERII VEDOUCÍ K OMEZOVÁNÍ SVOBODY SLOVA. Často se mne ptáte na můj vztah k Rusku i Ukrajině. Jak jsem již uvedl, na Ukrajině podnikáme již přes 30 let, mám zde tedy své kolegy a přátele. O to větší rozměr pro mne celý konflikt má. Také proto jsme kolegům okamžitě nabídli pomoc. Naproti tomu do Ruska mé obchodní aktivity nikdy nemířily. Nemám s Ruskem nic společného jako člověk ani jako podnikatel.

Ivo Valenta: Velmi silně odsuzuji ruskou agresi, ale i hysterii vedoucí k omezování svobody slova
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Já i má rodina jsme navíc byli vždy velmi silně vyhraněni proti komunistům a za minulého režimu jsme si s nimi užili své. Kvůli komunistům jsme s bráchou nemohli studovat a dodnes si pamatuji, jak velmi silně naše rodina prožívala zestátňování, a také ruskou okupaci naší země v roce 1968. Táta, který se s tím nikdy nesmířil, pak sám čelil perzekuci ze strany tehdejšího režimu.

Přestože pro jednání Putina prakticky nemám slov, s trestáním osob za jejich názory, o čemž se v poslední době často mluví, rozhodně nesouhlasím. I v dnešní složité době musíme respektovat a ochraňovat svobodu slova (pakliže jde jen o slova, nikoliv například výzvu k agresi apod.). Zastrašování policejním vyšetřováním, soudy či vězením je prostě naprosto nepřípustné.

Jsem zděšen tím, že se v naší zemi vytváří poptávka po tom, abychom se vrátili do doby totality, kdy se za názory zavíralo, a jsou blokována některá média. V minulosti se pálily knihy, teď se vypínají weby. Je to totéž. Navíc, kdo objektivně posoudí, zda daný web byl skutečně zavlečen např. do ruské válečné propagandy? Bohužel zde hrozí, že „vylejeme dítě i s vaničkou“.

Za klíčové považuji to, že my ani vláda nesmíme zapomínat na to, že běžný život se nezastavil, že je třeba ochránit česká pracovní místa, pomoci živnostníkům a podnikatelům, a především využít všechny prostředky k tomu, jak čelit vysoké inflaci i enormnímu růstu cen energií a pohonných hmot.

Pokud vás mé názory zajímají, ZDE je odkaz na rozhovor se mnou k danému tématu.

Pozn. redakce: 78,921 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

Ivo Valenta

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: PV

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Koho jste si zvolili, toho máte

12:37 Jiří Paroubek: Koho jste si zvolili, toho máte

Řekl bych, že toto platí pro většinu učitelů, vysokoškolských pedagogů humanitních oborů českých uni…