Jan Bednář: Americko-ruská diplomacie zůstává bez úspěchů

12.03.2014 7:30 | Zprávy

Napětí ve vztazích mezi Spojenými státy a Ruskem kvůli Ukrajině přerostlo v pondělí v otevřený diplomatický spor, když americký ministr zahraničí John Kerry odmítl nabídku na přímé jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Moskvě.

Jan Bednář: Americko-ruská diplomacie zůstává bez úspěchů
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

Jako důvod se uvádí skutečnost, že Rusko zcela odmítá všechny dosavadní americké návrhy, které by měly vést k řešení ukrajinské krize. 

Nejnovější vývoj musíme vidět ve světle toho, co se na diplomatickém poli dělo v minulých dnech. 

Ministři zahraničí Spojených států a Ruska, John Kerry a Sergej Lavrov, se poprvé setkali minulou středu v Paříži na jednání o postupném uvolnění napětí a překonání ukrajinské krize mírovou cestou. Sergej Lavrov však údajně nebyl zmocněn v té záležitosti na místě rozhodovat, a tak v podstatě jen vyslechl americké návrhy, které by měly vést k diplomatickému řešení konfliktu. 

John Kerry prezentoval výsledky předchozích rozhovorů s ministry zahraničí Británie, Francie a Německa a předal Lavrovovi písemný seznam návrhů, které měl Lavrov předat prezidentu Putinovi. „Prezident rozhodne,“ podotkl k tomu doslova Lavrov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rozhlas.cz

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Vzdělání vůdců

15:57 Jan Campbell: Vzdělání vůdců

Na Západě a na Východě se výchovné a vzdělávací filozofie, praktiky a obsahy výrazně liší.