Na druhou stranu britským akciím do velké míry pomáhá libra, která je na frontě s eurem stále o zhruba deset procent slabší. Na devizových trzích navíc dál přetrvává silná poptávka po “bezpečném” yenu a výnosy německého desetiletého dluhopisu zůstávají v předtuše agresivnější ECB v záporu. Jak tedy číst současnou situaci na trzích?
Trhy již po prvotním šoku dostaly některé informace, které částečně omezují nejistotu. Navíc vidí, že pohotově reagují na vzniklé napětí centrální banky od Londýna po Tokio. Velké otázky ohledně postavení Británie v EU a možného šíření politické nákazy napříč EU ale zůstanou ještě nějakou dobu nezodpovězené. Stejně tak jako nakonec pro trhy zásadní otázka, jak se vyšší politické napětí promítne do slabších investic napříč EU.I když trhy sice v tuto chvíli vypadají klidněji, zůstanou tak podle našeho názoru vysoce citlivé na nově příchozí informace. Jen se zdá, že v nejbližší době jich moc nepřijde a možná i proto se trhy oklepaly z paniky a v tuto chvíli spíše vyčkávají.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV