To by se mělo Evropské centrální bance líbit. A podobně tomu bude i s prvním odhadem inflace za říjen - počítáme s nárůstem na 0,6 %. To by měla být nejvyšší hodnota od dubna 2014, kdy právě pod vlivem rostoucí inflace zažily velice nepříjemné výprodeje eurové dluhopisy. V tuto chvíli budou trhy primárně čekat na to, zda dobrá čísla nakonec povedou ECB k oznámení ústupu od politiky QE. I když čísla tento týden budou dobrá, nebudou natolik silná, aby dala jednoznačný signál ohledně prosincového zasedání ECB. Škraloupem na jinak dobrém výsledku zůstane podle nás přetrvávající nízká jádrová inflace.
V druhé polovině týdne se pozornost stočí do USA. Nejprve k zasedání Fedu, který v předvolební atmosféře nebude chtít nikoho překvapit nečekaným utažením měnové politiky. Důležité bude ale sledovat, jak moc v doprovodném komentáři Fed otevře dveře prosincovému růstu sazeb. Ten už je v tuto chvíli v tržních cenách skoro ze 70 %. Vedle komentářů z Fedu budou hrát na trzích minimálně stejně důležitou roli říjnová čísla z USA. Naše očekávání jsou opět nad trhem a to jak v případě podnikatelské nálady v průmyslu (ISM), tak v případě čísel z trhu práce (payrolls).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.