Zajímavý je tentokrát i pohled do struktury průmyslu. Zpracovatelský průmysl roste o něco rychleji (1,7%) než průmysl jako celek především kvůli pokračujícímu propadu těžebního průmyslu. V rámci zpracovatslkého průmyslu začíná být překvapivé výrazné zaostávání automobilového průmyslu (viz graf níže). POkud by se mělo potvrdit i v dalších měsících, byl by to znepokojivý signál i pro řadu středoevropských ekonomik včetně Česka. Pro tuto chvíli mu však vzhledem k dobré dynamice na evropském pracovním trhu a rekordní úrovni optimismu nepřikládáme výraznou váhu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Kritika prezidenta
Překvapuje mě, že zrovna vy kritizujete prezidenta za to, že sympatizoval z komunisty. Cožpak vy s nimi nesympatizujete do teď? A jaký je váš názor na sovětskou invazi nebo třeba na politické procesy?
Další články z rubriky
8:25 Milena Míčová, Jana Šťastná: „Citlivá“ sexuální výchova, nebo vedení dětí k mravnímu úpadku a zkaženosti?
POPRVÉ – divadelní hra pro děti od 13 let z repertoáru divadla Polárka v Brně
- 18:45 Pavel Foltán: Obchodníci se smrtí? Krmíš jejich vyžranost?
- 15:57 Zdeněk Jemelík: Co není zločin
- 11:34 Ivo Strejček: Belgická police zadržela „Evropanku“ Mogheriniovou. Ale stačí to?
- 10:38 Alena Maršálková: Je horší úřední šikana a byrokracie, nebo laxnost a nečinnost?
- 10:01 Jana Šťastná: Zakládá se film Botostroj na faktech? - 2. část




